fbpx

Plac Rawickiej Synagogi - spotkanie z wielokulturową historią Rawicza

Data rozpoczęcia:

17 września 2023

niedziela

16:00

Data zakończenia:

17 września 2023

niedziela

20:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Muzeum Ziemi Rawickiej upamiętnia kilkusetletnie dzieje Żydów w Rawiczu oraz wielokulturową historię miasta. 17 września zapraszamy na spacer tematyczny i prezentację instalacji na placu Rawickiej Synagogi.

Muzeum Ziemi Rawickiej zaprasza w tym roku do udziału w przedsięwzięciu upamiętniającym kilkusetletnie dzieje Żydów w Rawiczu. Będzie to opowieść o wielokulturowej historii miasta położonego na pograniczu Wielkopolski i Dolnego Śląska, którą przez stulecia kształtowały generacje trzech społeczności: protestantów, Żydów i katolików. Wędrówka „szlakiem wielokulturowym” pomiędzy rawicką starówką, placem, na którym do kwietnia 1941 roku stała synagoga i kirkutem w Sierakowie, będzie także okazją do wspólnej dyskusji na temat przywracania pamięci o dziedzictwie kulturowym wielkopolskich Żydów.
Zaplanowany spacer tematyczny odbędzie się 17 września br. Będzie połączony ze spotkaniem na placu Rawickiej Synagogi, gdzie zostanie zainaugurowana prezentacja instalacji artystycznej oraz tablic upamiętniających zniszczoną przez nazistów synagogę. Elementem instalacji będzie cegła z murów synagogi. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Partnerzy

Data rozpoczęcia:

17 września 2023

niedziela

16:00

Data zakończenia:

17 września 2023

niedziela

20:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Lokalizacja:

63-900 Rawicz, województwo wielkopolskie
Rynek 1 (siedziba Muzeum Ziemi Rawickiej)
Plac Rawickiej Synagogi

woj. wielkopolskie

Organizator

Nazwa: Muzeum Ziemi Rawickiej

Osoba kontaktowa: Adriana Miara

Telefon: 500 746 398

E-mail: dyrektor.mzr@rawicz.eu

WWW: https://muzeum.rawicz.pl/

Informacja o organizatorze:

Muzeum Ziemi Rawickiej obchodzi w tym roku 50-lecie działalności, gromadzi i udostępnia zbiory dokumentujące historię i dziedzictwo kulturowe południowo-zachodniej Wielkopolski, Obecnie wspólnie z partnerami realizuje projekt „Wspólnie przywracamy pamięć”.

Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.