fbpx

Piotr Mankiewicz – moja droga do Muzeum Chleba

Data rozpoczęcia:

20 września 2020

niedziela

11:00

Data zakończenia:

20 września 2020

niedziela

15:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Z okazji 20-lecia istnienia Muzeum Chleba, Szkoły i Ciekawostek jego założyciel opowie jak wpadł się pomysł stworzenia tego unikatowego miejsca oraz co doprowadziło do powstania muzeum właśnie w Radzionkowie. Wspomni także o swojej osobistej „drodze” z Grudziądza (gdzie się urodził) na swój ukochany Śląsk, a szczególnie bytomski Rozbark.

O godz. 11.00 i 13:00 serdecznie zapraszamy na zwiedzanie z przewodnikiem Muzeum Chleba, Szkoły i Ciekawostek w Radzionkowie.

W programie: projekcja filmu „Chleb”, prelekcja o szacunku do chleba, warsztaty formowania plecionek z ciasta chlebowego, lekcja w dawnej klasie szkolnej m.in. nauka pisania rysikiem na kamiennych tabliczkach, a także zwiedzanie wystawy stałej dotyczącej m.in. piekarnictwa i cukiernictwa, śląskich strojów rozbarskich czy historii nauczania.

 

Liczba miejsc jest ograniczona – wymagana rezerwacja na poszczególne godziny zwiedzania pod numerem: 32 387 17 60 lub adresem: biuro@muzeum-chleba.pl

 

Uwaga!! W związku z obecną sytuacją epidemiologiczną zwiedzanie zaplanowane na 20 września odbędzie się z pominięciem warsztatów.

Data rozpoczęcia:

20 września 2020

niedziela

11:00

Data zakończenia:

20 września 2020

niedziela

15:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Lokalizacja:

ul. Z. Nałkowskiej 5, 41-922 Radzionków
(naprzeciwko marketu DINO)

woj. śląskie

Organizator

Nazwa: Muzeum Chleba, Szkoły i Ciekawostek w Radzionkowie

Osoba kontaktowa: Edwina Bojkiw

Telefon: 608 720 130

E-mail: biuro@muzeum-chleba.pl

WWW: http://muzeum-chleba.pl/

Informacja o organizatorze:

Unikalne muzeum pokazujące historię chleba oraz narzędzi i maszyn do jego wytwarzania. Znajduje się tu także rekonstrukcja dawnej izby szkolnej oraz wystawa sprzętów i pomocy szkolnych. Zwiedzających zainteresują również pomysłowe i ciekawe przedmioty codziennego użytku z dawnych czasów.

Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.