fbpx

"Pilnujcie mi tych szlaków!" - szlaki papieskie w Polsce w 100-lecie urodzin Jana Pawła II

Data rozpoczęcia:

19 września 2020

sobota

12:00

Data zakończenia:

19 września 2020

sobota

20:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Czym są i gdzie znajdują się szlaki papieskie w Polsce? Prezentacji wystawy oraz prelekcjom na ten temat towarzyszyć będzie „Tryptyk Rzymski” w wykonaniu aktora teatru jeleniogórskiego oraz rajd z muzeum na Zamek Chojnik.

W ramach tegorocznych obchodów Europejskich Dni Dziedzictwa zapraszamy na wydarzenie „Pilnujcie mi tych szlaków!”, organizowane pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Jeleniej Góry Jerzego Łużniaka i proboszcza parafii pw. św. Erazma i Pankracego w Jeleniej Górze ks. Bogdana Żygadło.
Idea szlaków papieskich w Polsce liczy ponad 20 lat, a Jelenia Góra leży na trasie jedynego na świecie rowerowego szlaku papieskiego Bolesławiec-Świdnica.

Harmonogram:
godz. 12.00 – Prezentacja polsko-włoskiej wystawy „Pilnujcie mi tych szlaków!/ Badatemi a questi itineraria!” – szlaki papieskie w Polsce w 100-lecie urodzin Jana Pawła II oraz prelekcja Urszuli Własiuk, prezez Fundacji Szlaki Papieskie z Krakowa, autorki przewodników o szlakach papieskich;
godz. 13.30 – „Rowerowa wyprawa księdza Wojtyły” – rowerowy szlak papieski w Karkonoszach – prelekcja Janusza Skowrońskiego, dyrektora Muzeum Miejskiego „Dom Gerharta Hauptmanna”;
godz. 15.00 – Poemat „Tryptyk Rzymski” Jana Pawła II w wykonaniu Jacka Paruszyńskiego, aktora Teatru im. C. K. Norwida w Jeleniej Górze;
godz. 17.00 – Rajd z Muzeum Miejskiego „Dom Gerharta Hauptmanna” w Jagniątkowie na Zamek Chojnik w Sobieszowie (prowadzi Oddział PTTK „Sudety Zachodnie” w Jeleniej Górze) oraz ognisko na Chojniku.

Data rozpoczęcia:

19 września 2020

sobota

12:00

Data zakończenia:

19 września 2020

sobota

20:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Lokalizacja:

ul. Michałowicka 32
58-570 Jelenia Góra
(dzielnica Jagniątków)

woj. dolnośląskie

Organizator

Nazwa: Muzeum Miejskie „Dom Gerharta Hauptmanna”

Osoba kontaktowa: Karolina Matusewicz-Górniak

Telefon: 75 75 532 86

E-mail: kontakt@muzuem-dgh.pl

WWW: http://muzeum-dgh.pl/

Informacja o organizatorze:

Muzeum mieści się w willi niemieckiego pisarza Gerharta Hauptmanna. Muzeum promujące wielokulturowy charakter dziedzictwa regionu Dolnego Śląska realizuje działania związane z gromadzeniem, przechowywaniem i udostępnianiem do celów naukowych i edukacyjnych zbiorów.

Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.