fbpx

Piknik Rodzinny OWOCOGRANIE

Data rozpoczęcia:

17 września 2023

niedziela

13:00

Data zakończenia:

17 września 2023

niedziela

18:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Muzeum Jana Kochanowskiego w Czarnolesie zaprasza na drugą edycję Owocogrania – imprezy w konwencji pikniku rodzinnego, odbywającej się na terenie zespołu parkowo-dworskiego. To spotkanie z muzyką, lokalnymi tradycjami kulinarnymi i rękodzielniczymi.

W programie koncert ZUZANNY. Zuzanna jest wokalistką, multiinstrumentalistką i tekściarką. Jej autorska twórczość to piosenka literacka najwyższej próby, doprawiona odrobiną folkowych brzmień. Śpiewa ciekawe, poetyckie teksty, akompaniując sobie na pianinie, gitarze i akordeonie – czasem lirycznie, czasem z przytupem, ale zawsze prosto z serca! Od kilku lat regularnie koncertuje w całej Polsce, występowała między innymi podczas Enea Spring Break w Poznaniu, Songwriter Łódź Festiwal, toruńskiego LULU festiwal, czy FRU (Festiwal Raciborskiej Ulicy).
Na koncie ma świetnie przyjęty, debiutancki album „Dzień dobry” (maj 2020). W grudniu 2021 miał premierę jej najnowszy singiel. Autorska kompozycja „Akacje na Stalowej” to poruszająca, czule wyśpiewana historia z warszawską Pragą w tle. W nagraniu gościnnie wziął udział Czesław Mozil, wzbogacając je o swój charakterystyczny, pełen emocji głos.
Podczas koncertu Zuzannie będzie towarzyszyła doskonała skrzypaczka, Anna Stankiewicz.
Wystąpi także Zespół Ludowy SOBÓTKA z CZARNOLASU. Po koncercie będzie potańcówka.
Zespół powstał w 1961 roku, a swoją działalność wznowił w 2003 roku. Jest ona doceniania i honorowana na festiwalach i przeglądach, o czym świadczą liczne pierwsze miejsca w konkursach, wyróżnienia, a także zdobyte puchary oraz nagrody.
Swoje stoiska rozstawią wytwórcy rzemiosła artystycznego i użytkowego.
Będzie też okazja, aby posmakować regionalnych, tradycyjnych potraw oraz zapoznać się z mazowieckimi produktami tradycyjnymi.
Na uczestników będzie czekało miłe kulinarne przywitanie – placki z jabłkami z czarnoleskiego sadu.
Zapraszamy do Czarnolasu!

Data rozpoczęcia:

17 września 2023

niedziela

13:00

Data zakończenia:

17 września 2023

niedziela

18:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Kategorie wydarzenia:

koncert

Lokalizacja:

Muzeum Jana Kochanowskiego w Czarnolesie
Czarnolas 36
26-720 Policzna

woj. mazowieckie

Organizator

Nazwa: Muzeum Jana Kochanowskiego w Czarnolesie

Osoba kontaktowa: Marta Wieczorek

Telefon: 677 20 05 w. 14

E-mail: edukacja@muzeumkochanowski.pl

WWW: https://muzeumkochanowski.pl/

Informacja o organizatorze:

Jesteśmy jedyną w Polsce i na świecie placówką muzealną poświęconą Janowi Kochanowskiemu, wybitnemu poecie, niezwykłej osobowości i wielkiej indywidualności epoki renesansu, którego dokonania literackie wyszły poza ramy polskiego renesansu.

Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.