fbpx

Pamiątka kulinarna z podróży

Data rozpoczęcia:

9 września 2023

sobota

14:00

Data zakończenia:

9 września 2023

sobota

16:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

„Pamiątki kulinarne z podróży” to wydarzenie, które połączy prezentację, dyskusję i quiz z nagrodami. Odpowiemy sobie wspólnie na pytanie, co takiego wyjątkowego zamknięte jest w pamiątkach kulinarnych przywożonych z Polski i świata, że tak je lubimy

Zapraszamy na spotkanie z pamiątkami kulinarnymi, z którymi wielu z nas powraca ze swoich podróży. To one właśnie – lepiej niż cokolwiek innego – potrafią zamknąć w sobie na chwilę, na dłużej lub na zawsze smaki, zapachy i wspomnienia odwiedzonych miejsc. Pamiątki kulinarne są cudownymi nośnikami tradycji i dziedzictwa niematerialnego każdej kultury, uwielbianymi przez turystów.
Podczas spotkania przygotowanego przez członków Polskiego Stowarzyszenia Turystyki Kulinarnej oraz Katedry Turystyki i Rekreacji poznańskiej AWF porozmawiamy o tym: Dlaczego przywozimy pamiątki z podróży?, Dlaczego szczególnie lubimy pamiątki kulinarne?, Co takiego wyjątkowego zamknięte jest w pamiątkach kulinarnych z wybranych miejsc Polski i świata?
Uczestnicy spotkania mogą przynieść ze sobą swój „kulinarny” skarb z podróży (lub opakowanie po nim), by wzbogacić spotkanie swoim wspomnieniem.
Dla wszystkich, oprócz prezentacji i wspólnej dyskusji, przygotowaliśmy też quiz z nagrodami i niespodziankę, które stać się mogą kolejną pamiątką z udziału w tegorocznych Europejskich Dniach Dziedzictwa.
Prosimy o zgłoszenie chęci wzięcia udziału w wydarzeniu drogą mailową: kontakt@pstk.pl lub kliknięcie udziału w wydarzeniu na FB PSTK (pomoże nam to w przygotowaniu quizu i materiałów).

Partnerzy

Data rozpoczęcia:

9 września 2023

sobota

14:00

Data zakończenia:

9 września 2023

sobota

16:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Kategorie wydarzenia:

projekcja / prezentacja, inne

Lokalizacja:

Akademia Wychowania Fizycznego im. E. Piaseckiego w Poznaniu, Królowej Jadwigi 27/39, nowy budynek dydaktyczny, II piętro

woj. wielkopolskie

Organizator

Nazwa: Polskie Stowarzyszenie Turystyki Kulinarnej

Osoba kontaktowa: Karolina Buczkowska-Gołąbek

Telefon: 609464561

E-mail: kontakt@pstk.pl

WWW: https://pstk.pl/

Informacja o organizatorze:

Głównym celem PSTK jest promowanie kulinariów w turystyce i samej turystyki kulinarnej, a także jak najszersze edukowanie naszego społeczeństwa w tym zakresie. Skupia osoby o kulinarnych zainteresowaniach. Zrzesza członków z całej Polski.

Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.