fbpx

Pajęczyna pokoleń

Data rozpoczęcia:

9 września 2023

sobota

11:00

Data zakończenia:

16 września 2023

sobota

14:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Muzeum Archeologiczne i Etnograficzne zaprasza na 4 spotkania edukacyjne!

09.09.2023, godz. 11.00
WIZYTA W MAGAZYNIE STUDYJNYM DZIAŁU KULTUR LUDOWYCH KRAJÓW POZAEUROPEJSKICH
Opiekun działu przedstawi wybrane, najciekawsze zabytki wraz z ich historią, która sięga czasów przedwojennych. Obecnie w zbiorach, które wciąż są poszerzane o nowe zabytki, można wyróżnić kilka większych kolekcji: afrykańską, peruwiańską, japońską i australijską, z którymi na żywo będzie można zapoznać się podczas oprowadzania.

10.09.2023, godz. 11.00
WARSZTATY „PRZEKAZ OD RZECZY”
Czego możemy się dowiedzieć o życiu codziennym naszych przodków na podstawie wydobytych z ziemi przedmiotów? Dzięki eksponatom archeologicznym i ich kopiom uczestnicy spotkania będą mogli dosłownie dotknąć przeszłości. Ochotnicy będą mieli również okazję spróbować swoich sił w tworzeniu przedmiotów wzorowanych na zachowanych oryginałach. Program warsztatów został dostosowany do potrzeb osób z dysfunkcjami wzroku.

16.09.2023, godz. 13.00
SPOTKANIE NA WYSTAWIE CZASOWEJ „ŁÓDŹ SPRZED ŁODZI” – CO I KIEDY JEDZONO W PRADZIEJACH?
Co o Łodzi może powiedzieć archeologia? Jakie zabytki archeologiczne odkryto na terenie naszego miasta? Serdecznie zapraszamy na oprowadzanie poświęcone tematowi kulinariów w pradziejach. Na przestrzeni kolejnych epok widoczna jest zmiana w diecie oraz sposobie przygotowania, spożywania i przechowywania posiłków. Oprowadzanie z tłumaczem PJM

16.09.2023, godz. 11.00
WARSZTATY RODZINNE „PAJĘCZYNA POKOLEŃ”
Uczestnicy warsztatów poznają tradycję dekorowania izb pająkami. Skąd wzięły się pod strzechą? Jaką mają symbolikę? Co ma z nimi wspólnego legenda o Panu Twardowskim? Na te pytania będzie można poznać odpowiedzi podczas spotkania, a także stworzyć jedną z wersji pająka. Warsztaty rodzinne dla dzieci w wieku 7-11 lat

Data rozpoczęcia:

9 września 2023

sobota

11:00

Data zakończenia:

16 września 2023

sobota

14:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Lokalizacja:

Muzeum Archeologiczne i Etnograficzne w Łodzi
plac Wolności 14
91-415 Łódź

woj. łódzkie

Organizator

Nazwa: Muzeum Archeologiczne i Etnograficzne w Łodzi

Osoba kontaktowa: Liliana Misiak – Kuźbik

Telefon: 665 655 606

E-mail: edukacja@maie.lodz.pl

WWW: https://www.maie.lodz.pl/

Informacja o organizatorze:

Muzeum Archeologiczne i Etnograficzne w Łodzi jest placówką o interdyscyplinarnym charakterze. Przedsięwzięcia Muzeum koncentrują się wokół dziejów człowieka, które są badane i prezentowane przez Zespoły Działów Archeologicznych, Etnograficznych, Dział Numizmatyczny oraz Dział Widowisk Lalkowych.

Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.