fbpx

Otwarta debata Czy Warszawa jest odbudowana?

Data rozpoczęcia:

16 września 2023

sobota

16:00

Data zakończenia:

16 września 2023

sobota

18:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Zapraszamy na otwartą debatę o odbudowie Warszawy – dyskusję przy stole, który latem tego roku przywędrował z Placu Defilad przed siedzibę Muzeum Warszawy, na Rynek Starego Miasta.

Zapraszamy na otwartą debatę o odbudowie Warszawy – dyskusję przy stole, który latem tego roku przywędrował z Placu Defilad przed siedzibę Muzeum Warszawy, na Rynek Starego Miasta. Scenerią spotkania będzie odbudowany Rynek Starego Miasta. Nasuwają się pytania: czy odbudowa Warszawy się udała? Czy się zakończyła? Czy projekt rekonstrukcji Pałacu Saskiego jest jej kolejnym etapem, czy może jej powidokiem? Jakie znaczenie ma „autentyzm” w naszym myśleniu o rekonstrukcjach zabytków? O tych i podobnych sprawach porozmawiać będziecie mogli z Anną Cymer, historyczką i popularyzatorką architektury, Andrzejem Skalimowskim, historykiem specjalizującym się w dziejach społecznych i historii architektury, Błażejem Brzostkiem, historykiem, badaczem historii społecznej i dziejów miast, oraz wszystkimi warszawiankami i warszawiakami, którzy usiądą z nami do rozmowy. Przy stole!

Data rozpoczęcia:

16 września 2023

sobota

16:00

Data zakończenia:

16 września 2023

sobota

18:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Lokalizacja:

stół na Rynku Starego Miasta przed Muzeum Warszawy

woj. mazowieckie

Organizator

Nazwa: Muzeum Warszawy

Osoba kontaktowa: Marta Żakowska

Telefon: 501 330 966

E-mail: marta.zakowska@muzeumwarszawy.pl

WWW: https://muzeumwarszawy.pl/

Informacja o organizatorze:

Muzeum zbiera, bada i udostępnia rzeczy warszawskie. Wystawa główna wychodzi od historii pojedynczych przedmiotów, by opowiadać o wydarzeniach i ludziach, którzy zadecydowali o kształcie i charakterze współczesnej Warszawy.

Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.