fbpx

Otwarcie wystawy planszowej “Rok Jana Jonstona 2023”

Data rozpoczęcia:

3 września 2023

niedziela

16:00

Data zakończenia:

3 września 2023

niedziela

17:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Zapraszamy na otwarcie wystawy planszowej “Rok Jana Jonstona 2023”, które odbędzie się przed budynkiem Muzeum w Lesznie, ul. G. Narutowicza 31 w Lesznie.

3 września 2003 r. udostępniamy w Muzeum Okręgowym w Lesznie wystawę poświęconą Janowi Jonstonowi. Jej pamiątką jest katalog wystawy, w którym zebrano wizerunki i opisy licznych eksponatów związanych z uczonym, jego naukowym i życiowym dorobkiem oraz środowiskiem współpracowników i przyjaciół. Po dwudziestu latach – w Roku Jana Jonstona i również w dniu urodzin – prezentujemy tę wyjątkową osobistość w znacznie bogatszy sposób angażując do udziału w różnorodnych wydarzeniach edukacyjnych nie tylko mieszkańców Leszna, ale i miejscowości związanych z Jonstonem. Jednym z realizowanych przedsięwzięć jest wystawa planszowa ukazująca tego wybitnego mieszkańca naszego miasta w szerokim spektrum wiadomości o XVII-wiecznej rzeczywistości. Jan Jonston ukazany jest na tle ówczesnej sytuacji w świecie nauki, w relacji z uczonymi, jako wybitny uczony, ale również jako obywatel Leszna, człowiek aktywny i zaangażowany w życie miasta i kraju.Wystawa będzie dostępna cyfrowo z tłumaczeniem na polski język migowy i audiodeskrypcją wybranych 20 ilustracji.

Zadanie dofinansowane jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego w ramach programu MKiDN „Edukacja kulturalna” oraz środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego. Organizatorem jest Muzeum Okręgowe w Lesznie.

Data rozpoczęcia:

3 września 2023

niedziela

16:00

Data zakończenia:

3 września 2023

niedziela

17:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Kategorie wydarzenia:

wystawa

Lokalizacja:

ul. Gabriela Narutowicza 31, Leszno

woj. wielkopolskie

Organizator

Nazwa: Muzeum Okręgowe w Lesznie

Osoba kontaktowa: Jakub Piwoński

Telefon: 65 529 61 40

E-mail: promocja@muzeum.leszno.pl

WWW: http://www.muzeum.leszno.pl/strona_PL/

Informacja o organizatorze:

Muzeum Okręgowe w Lesznie to instytucja, która od 70 lat bada i upowszechnia historię i kulturę południowo-zachodniej Wielkopolski. Wśród różnorodnych zbiorów znaleźć można m.in. kolekcja portretów królów kurkowych, portrety trumienne, malarstwo polskie o tematyce wiejskiej, zbiory etnograficzne

Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.