fbpx

OTWARCIE PAWILONU PAMIĘCI SPICHLERZA GROPIUSA W JANKOWIE

Data rozpoczęcia:

17 września 2023

niedziela

16:00

Data zakończenia:

17 września 2023

niedziela

18:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Fundacja Warsaw Bauhaus zaprasza do spichlerza w Jankowie. Wczesne dzieło Waltera Gropiusa użyczy przestrzeni na wystawę poświęconą mieszkańcom wsi i ich losom w osiemdziesięcioletniej niespełna polskiej historii tego miejsca.

Pawilon Pamięci zostanie przygotowany przez studentów Instytutu Historycznego Uniwersytetu Szczecińskiego pod kierunkiem prof. Eryka Krasuckiego jako swoista mapa pamięci mieszkańców Jankowa. Wystawę uzupełnią zbiory z kolekcji lokalnych pasjonatów historii oraz interwencje artystyczne, które dotyczą Spichlerza i jego kontekstu historycznego. Prezentowane zdjęcia, rysunki, artefakty historyczne, inne obiekty i treści są odniesieniem do osobistych opowieści z przeszłości – do pochodzenia mieszkańców i początków ich historii na Ziemiach Zachodnich i Północnych, jak i obrazu miejsca z czasów PRL, transformacji i III RP.

Data rozpoczęcia:

17 września 2023

niedziela

16:00

Data zakończenia:

17 września 2023

niedziela

18:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Kategorie wydarzenia:

wystawa

Organizator

Nazwa: Fundacja Warsaw Bauhaus

Osoba kontaktowa: Joanna Klass

Telefon: 609-807-730

E-mail: curiecity@gmail.com

WWW: https://warsawbauhaus.org/

Informacja o organizatorze:

Warsaw Bauhaus jest interdyscyplinarnym, nieustannie żywym i zmieniającym się organizmem działającym na wielu polach sztuki. Nasza fundacja tworzy i angażuje się w wydarzenia ze styku sztuk wizualnych, architektury, konserwacji zabytków, designu, performansu, tańca i teatru.

Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.