Ostrowieckie Spotkania Historyczne
Data rozpoczęcia:
9 września 2023
sobota
16:00
Data zakończenia:
9 września 2023
sobota
19:00
Ostrowieckie Spotkania Historyczne – sesja naukowa poświęcona dziedzictwu hutniczemu Ziemi Ostrowieckiej oraz finisaż wystawy „Zabytek zbyteczny? Staropolskie Zagłębie Przemysłowe w fotografii Michała Sieradzana”.
9 września 2023 r. Muzeum Historyczno-Archeologiczne w Ostrowcu Świętokrzyskim organizuje Ostrowieckie Spotkania Historyczne. To druga odsłona niedawno zainicjowanego cyklu sesji naukowych poświęconych historii i dziedzictwu kulturowemu Ziemi Ostrowieckiej. Tym razem tematem przewodnim wydarzenia będą zagadnienia związane z przemysłową przeszłością regionu, gdzie tradycje górnictwa i hutnictwa żelaza są niezwykle bogate i sięgają starożytności. Okazją do spotkania będzie 210. rocznica powstania zakładu wielkopiecowego w Kuźni (1813-2023), który dał początek nowoczesnemu hutnictwu w Ostrowcu Świętokrzyskim – do dziś jednemu z największych ośrodków przemysłowych w kraju. O wielowymiarowym i do dziś żywym dziedzictwie przemysłowym miasta i regionu opowiedzą archeolodzy, historycy i regionaliści. Spotkanie kierowane jest do wszystkich miłośników lokalnej historii, a towarzyszyć mu będzie finisaż wystawy „Zabytek zbyteczny? Staropolskie Zagłębie Przemysłowe w fotografii Michała Sieradzana”.
Galeria
Data rozpoczęcia:
9 września 2023
sobota
16:00
Data zakończenia:
9 września 2023
sobota
19:00
Kategorie wydarzenia:
Lokalizacja:
Pałac Wielopolskich w Częstocicach – oddział Muzeum Historyczno-Archeologicznego w Ostrowcu Świętokrzyskim
ul. Świętokrzyska 37
27-400 Ostrowiec Świętokrzyski
Organizator
Nazwa: Pałac Wielopolskich w Częstocicach – Muzeum Historyczno-Archeologiczne w Ostrowcu Świętokrzyskim
Osoba kontaktowa: Anna Boroń
Telefon: 724900830
E-mail: anna.boron@muzeumostrowiec.pl
WWW: https://muzeumostrowiec.pl/
Informacja o organizatorze:
Zabytkowy Pałac Wielopolskich w dzielnicy Częstocice w Ostrowcu Świętokrzyskim to jeden z dwóch oddziałów Muzeum Historyczno-Archeologicznego. Od 2022 roku, po gruntownym remoncie, we wnętrzach z epoki oglądać można ekspozycje stałe i czasowe.