fbpx

"Opowieści niezapisane - jak to drzewiej bywało"

Data rozpoczęcia:

15 września 2023

piątek

Data zakończenia:

16 września 2023

sobota

18:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

„Opowieści niezapisane – jak to drzewiej bywało” to omówienie obiektów znajdujących się w Izbie Regionalnej i ich historii.
Warszaty zdobnictwa papierowego – wycinanka lub pajak.

„Opowieści niezapisane – jak to drzewiej bywało” to omówienie obiektów znajdujących się w Izbie Regionalnej i ich historii. Izba Regionalna w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Kobielach Wielkich to liczne eksponaty związane z dawnym życiem mieszkańców Kobiel Wielkich, a wśród nich wiele starych ciekawych książek, czasopism, zdjęć i obrazów. Są też przedmioty codziennego użytku: żelazka, niecki, kierzanki, międlice do lnu, maglownice, kołowrotki, krosna, kołyska, tary, lampy naftowe, jak również sprzęty służące w gospodarstwie m.in. fragmenty uprzęży, przeźmiona, kosy, sierpy, przetaki i inne przedmioty służące wielu pokoleniom. Przechowywane na strychach przetrwały, by teraz przywoływać pamięć dawnych dni i dawać świadectwo jak żywa kultura duchowa i materialna łączyła Kobielską społeczność.

Podczas warszatów zdobnictwa papierowego, każdy uczestnik będzie mógł stworzyć własnoręcznie wycinankę, którą będzie mógł zabrać na pamiątkę lub wziąć udział w warsztatach tworzenia pająków.
Zaporaszamy.

Galeria

Data rozpoczęcia:

15 września 2023

piątek

Data zakończenia:

16 września 2023

sobota

18:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Kategorie wydarzenia:

gawęda / opowieść, warsztaty

Lokalizacja:

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu,
ul. Reymonta 75,
97-524 Kobiele Wielkie

woj. łódzkie

Organizator

Nazwa: Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Kobielach Wielkich

Osoba kontaktowa: Ewa Strojna

Telefon: 446810057

E-mail: gokis@poczta.onet.pl

WWW: https://kobielewielkie.naszgok.pl/

Informacja o organizatorze:

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu jest samorządową instytucją kultury, której podstawowym celem statutowym jest prowadzenie wielokierunkowej działalności rozwijającej i zaspakajającej potrzeby kulturalne mieszkańców oraz upowszechnianie kultury.

Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.