fbpx

Odkrywaj dziedzictwo obszaru rewitalizacji Włocławka

Data rozpoczęcia:

9 września 2023

sobota

Data zakończenia:

17 września 2023

niedziela

23:59

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Zapraszamy do odkrywania dziedzictwa części Śródmieścia objętej Gminnym Programem Rewitalizacji Miasta Włocławek na lata 2018-2028 i jego uroków architektonicznych (ale nie tylko), z broszurą pt. Odkrywaj dziedzictwo obszaru rewitalizacji.

Z tej okazji EDD przygotowaliśmy broszurę, którą można wykorzystać podczas jesiennego spaceru ulicami najstarszej części Włocławka. Zainteresowanym wskazaliśmy 10 punktów na mapie Śródmieścia, które warto zobaczyć i poznać podstawowe informacje na ich temat. Wybór był subiektywny, gdyż zdajemy sobie sprawę, że wartościowych miejsc i obiektów jest w obszarze rewitalizacji znacznie więcej. Niewykluczone, że broszura z czasem zostanie rozbudowana o kolejne punkty. Na początek jednak zachęcamy do zapoznania się z pierwszą wskazaną „dziesiątką”.

 

Więcej informacji na temat zaproponowanej trasy oraz broszurę w w wersji PDF można pobrać na stronie: http://rewitalizacja.wloclawek.eu.

 

Na naszej liście znalazły się: 1. Kamienica 3 Maja 34/36; 2. Kamienica Piekarska 15; 3. Stara Remiza; 4. Skarbiec Fajansu; 5. Kamienica 3 Maja 10/12; 6. Kamienica Cyganka 24; 7. Dzwonnica katedralna; 8. Kamienica Bulwary 27; 9. Most im. Marszałka Polski Edwarda Śmigłego Rydza; 10. Barokowe kamieniczki na Starym Rynku. Jak już Państwo z pewnością zauważyli, niektóre miejsca mają związek z projektami i przedsięwzięciami wpisanymi do GPR :)

 

Warto pamiętać, iż Salę Zebrań Klubu Stara Remiza przy ul. Żabiej 8 wraz z malowidłem „Wyjazd do pożaru” (nr 3) można zwiedzić w godzinach pracy instytucji. Barokowe kamieniczki na Starym Rynku (nr 10) stanowią siedzibę Muzeum Historii Włocławka.

 

W ramach EDD 2023 muzeum organizuje wydarzenie, podczas którego będzie możliwość obejrzenia malowidła „Panorama Włocławka i zawody wioślarskie na Wiśle”. Prelekcja „Co odziedziczyliśmy z wierzeń Słowian, czyli słów kilka o przenikaniu się współczesności z tradycją” rozpocznie się w dniu 17 września o godz. 12:00. Wstęp: 1 zł.

 

Data rozpoczęcia:

9 września 2023

sobota

Data zakończenia:

17 września 2023

niedziela

23:59

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Kategorie wydarzenia:

wycieczka / spacer

Lokalizacja:

Obszar rewitalizacji miasta Włocławek
tj. część Śródmieścia we Włocławku
objęta Gminnym Programem Rewitalizacji Miasta Włocławek na lata 2018-2028

woj. kujawsko-pomorskie

Organizator

Nazwa: Urząd Miasta Włocławek – Wydział Rewitalizacji

Osoba kontaktowa: Łukasz Daniewski

Telefon: 544 144 025

E-mail: ldaniewski@um.wloclawek.pl

WWW: http://rewitalizacja.wloclawek.eu

Informacja o organizatorze:

Wydział Rewitalizacji Urzędu Miasta Włocławek

Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.