fbpx

Oblicza zamku w Otmuchowie - wystawa

Data rozpoczęcia:

1 września 2017

piątek

Data zakończenia:

30 września 2017

sobota

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Od 1 września zapraszamy do obejrzenia wystawy Oblicza zamku w Otmuchowie eksponowanej na klatce schodowej z “końskimi schodami” nieopodal recepcji Zamku w Otmuchowie. Wystawa została stworzona z myślą o Europejskich Dniach Dziedzictwa 2017. Wystawa jest niejako prologiem do obchodów 670. rocznicy lokacji Otmuchowa. Celem wystawy jest zaprezentowanie historii jednego z najstarszych obiektów zabytkowych na Opolszczyźnie poprzez przybliżenie zmieniającego się na przestrzeni wieków jego oblicza.

Obok faktów historycznych będzie można obejrzeć zestawione ze sobą materiały ikonograficzne prezentujące jak do czasów obecnych zmienił się dawny zamek biskupów wrocławskich. Nie jest wykluczone, że już w 1155 r., gdy po raz pierwszy wzmiankowano nazwę Otmuchów i Kasztelanię Otmuchowską (Otemochov – Castellum Otomochov) istniał jakiś pierwszy drewniany lub częściowo murowany zamek, który na przestrzeni dziejów ulegał licznym zniszczeniom by podnosić się z gruzów.

Zamek przeobrażał także swoje oblicze zgodnie z daną epoką. Do czasów obecnych przetrwała połowa niegdyś istniejącej warowni biskupiej. Zamek w Otmuchowie jest to obiekt gotycko – renesansowy, który posiada bardzo bogatą historię oraz nieodkryte tajemnice.

 

Organizator:

Portal internetowy Otmuchowskie zabytki i osobliwości – Adrian Dwornicki

48-385 Otmuchów, ul. Ogrodowa 25/36 tel. 798982-225

e.mail: otmuchow24@gmail.com. Adresy internetowe portalu: www.facebook.com/Otmuchowskie.zabytki.i.osobliwosci, www.otziootmuchow.co.nf

Partner:

Dom Kultury Zamek w Otmuchowie ul. Zamkowa 4 48-385 Otmuchów

 

Data rozpoczęcia:

1 września 2017

piątek

Data zakończenia:

30 września 2017

sobota

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Kategorie wydarzenia:

wystawa

Lokalizacja:

Zamek w Otmuchowie

woj. opolskie

Organizator

Nazwa: Portal internetowy Otmuchowskie zabytki i osobliwości – Adrian Dwornicki

Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.