Niezwykłe malarstwo Tomka Krawczyka - związanego z Zespołem Pieśni i Tańca "Dobroń"
Data rozpoczęcia:
16 września 2023
sobota
13:00
Data zakończenia:
16 września 2023
sobota
14:00
„Zgłębiam tajniki malarstwa, bo liczy się malarstwo, malarstwo, malarstwo….”, tak mówi o sobie Tomek Krawczyk. Jest absolwentem łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych i znany jest w Dobroniu ze swojego wielkiego talentu.
„Zgłębiam tajniki malarstwa, bo liczy się malarstwo, malarstwo, malarstwo….”, tak powiedział kiedyś o sobie Tomek Krawczyk. Studiował w łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych i znany jest w rodzinnym Dobroniu ze swojego wielkiego talentu. Miłość do malarstwa łączy z pasją sportową oraz przede wszystkim z miłością do tańca – od lat jest związany z Zespołem Pieśni i Tańca „Dobroń”, stanowiąc silne wsparcie Grupy. Na co dzień skryty, tajemniczy i nieśmiały, na scenie podczas występów z Zespołem promieniuje z ogromną pewnością każdego ruchu. Ta sama magia dzieje się podczas artystycznego procesu twórczego – kiedy rodzą się jego obrazy.
Zapraszamy serdecznie na czasową wystawę obrazów Tomka w sobotę 16 września 2023 r. od godz. 13:00 oraz w niedzielę 17 września od godz. 11:00 do 12:00.
Galeria
Partnerzy
Tagi:
Wydarzenie w cyklu:
Zespół Pieśni i Tańca "Dobroń" jako nośnik żywego dziedzictwa regionu.
Zespól Pieśni i Tańca „Dobroń” istnieje w Dobroniu od 65 lat i jest zespołem, w którym występują całe rodziny – z pokolenia na pokolenie. Do dzięki niemu w tym subregionie etnograficznym nadal istnieje wiele tradycji, jak chodzenie na Wielkanoc z kurkiem i gaikiem, świętojańskie wianki, czy jedyny już w całej Polsce obrzęd „Siemieniec”.
Data rozpoczęcia:
16 września 2023
sobota
13:00
Data zakończenia:
16 września 2023
sobota
14:00
Kategorie wydarzenia:
Organizatorzy
Nazwa:
- Zespół Pieśni i Tańca „Dobroń”
- Anna Smolińska, etnografka pracująca w Muzeum Archeologicznym i Etnograficznym w Łodzi
Osoba kontaktowa: Maciej Rzepkowski
Telefon: 601808072
E-mail: mmr@op.pl
WWW: https://www.facebook.com/zpitdobron/
Informacja o organizatorze:
ZPiT „Dobroń” powstał w 1958 r. Skład Zespołu to mieszkańcy Dobronia i pobliskich miejscowości. Tradycja wspólnego tańca przechodzi z pokolenia na pokolenie. Bogaty repertuar „Dobronia” wypełniają pieśni i tańce wielu regionów Polski.
Anna Smolińska jest etnografką pracującą w MAiE w Łodzi.