fbpx

"Niezawodne przepisy kulinarne Kobiet z Pasją Borowa -Skoki". Promocja wydawnictwa.

Data rozpoczęcia:

5 września 2020

sobota

17:00

Data zakończenia:

5 września 2020

sobota

19:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Zapraszamy na promocję publikacji do wydania której droga nie była krótka i prosta. Materiały zbierane były przez miejscowe liderki przez 5 lat. Bo w tedy powstało Stowarzyszenie „Kobiety z Pasją Borowa -Skoki”. To tam, gdzie Wieprz do Wisły wpada. Tak też nazywa się ich strona www dwie małe miejscowość podzielone żelazną drogą wśród lasów i wody.

Droga do wydania publikacji wiodła przez ówczesne KGW, kursy kulinarne i wędliniarskie, organizację zabaw wiejskich i bufetów. Potem przekazanie przez babcie starych dobrych przepisów. Zaczęłyśmy je zbierać i przepisywać, sprawdzać i kosztować wspólnie na różnych uroczystościach. Zaczęłyśmy za nie być nagradzane. Znaczy że smaczne. Trzeba to kontynuować, a nawet zostawić po sobie ślad. Niektóre z nich maja 60 lat. I udało się. Dojrzałyśmy do tej decyzji. Wydamy coś. Inni mogą, to my też i udało się. Zapraszamy do skosztowania smaków naszego dzieciństwa. Wszystkie przepisy pyszne i sprawdzone. Ciasta i desery, sałatki chleb wiejski i pyszne nalewki naszych mam i babć z orientalną nutką.

(Kobiety z Pasją)

Data rozpoczęcia:

5 września 2020

sobota

17:00

Data zakończenia:

5 września 2020

sobota

19:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Kategorie wydarzenia:

publikacja

Lokalizacja:

Świetlica GOK w Borowej, Borowa 61 A., Gmina Puławy/ przed budynkiem świetlicy/

woj. lubelskie

Organizator

Nazwa: Gminny Ośrodek Kultury w Puławach z siedzibą w Gołębiu; Kobiety z Pasją Borowa Skoki

Osoba kontaktowa: Ewa Rodzik

Telefon: 81 881 32 22,

E-mail: gokgolab@wp.pl

WWW: http://www.gokgolab.pl

Informacja o organizatorze:

GOK istnieje od 1973 roku i realizuje zadania z zakresu tworzenia i upowszechniania kultury. Współpracuje i wspiera twórców rodzimych i lokalnych animatorów kultury. Współpracuje z Kobietami z Pasją Borowa -Skoki. Współorganizuje wystawy rękodzieła i inne wystawy.

Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.