fbpx

Niedzielna rajza wałem wiślanym

Data rozpoczęcia:

10 września 2017

niedziela

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Niedzielna rajza wałem wiślanym

O godz. 15.00 spod Restauracji „Degolówka” wyruszymy na trekking wałem Wisły, rzeki, która jest granicznym punktem dwóch województw, a kiedyś oddzielała od siebie dwa  zabory. To nad jej wodami unosi się słynny „Most cudów”, z którym wiąże się humorystyczne powiedzenie: wyjeżdżasz z Oświęcimia na rowerze, a wjeżdżasz do Bierunia na kole. W to niedzielne popołudnie zapraszamy do wspólnego maszerowania całe rodziny, sympatyków Nordic walking i wszystkich tych, którzy są  zainteresowani plenerową, przyrodniczą wędrówką.

Będzie aktywnie, ciekawie i poznawczo oraz edukacyjnie. O znaczeniu geograficznym i historycznym Wisły  opowie ekspert ds. dróg wodnych, prezes Górnego Klastra Wisły Jakub Stonawski. Swoją wiedzą o przyrodzie podzieli się również jej wielki pasjonat , Naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami Urzędu Miejskiego w Bieruniu Grzegorz Plewniok.

Bieruński Ośrodek Kultury ogłosi wyniki zorganizowanego specjalnie na II edycję Europejskich Dni Dziedzictwa w Bieruniu pleneru fotograficznego pt.” Krajobraz dziedzictwa – dziedzictwo krajobrazu”.  Przy okazji zachęcamy pasjonatów fotografii ( i nie tylko)  do udziału w plenerze – pokażmy za pomocą zdjęć piękno, wyjątkowość, kameralność, naturę, architekturę i wszystko to, co wpisuje się w bieruński pejzaż krajobrazu.

 

Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy!

Do zobaczenia w Bieruniu!

 

Organizator:

Urząd Miejski w Bieruniu

43-150 Bieruń; ul. Rynek 14; tel. 32 3242400

e-mail: edyta.mitoraj@um.bierun.pl; www.bierun.pl

 

Partner:

Klaster Górnej Wisły

Data rozpoczęcia:

10 września 2017

niedziela

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Kategorie wydarzenia:

wycieczka / spacer

Organizator

Nazwa: Urząd Miejski w Bieruniu

Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.