fbpx

Narodowe Muzeum Morskie na Pikniku Archeologicznym „Miasto pod Miastem” organizowanym przez Muzeum Archeologiczne w Gdańsku

Data rozpoczęcia:

9 września 2017

sobota

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

09.09.2017,  godz.10.00 – 18.00,  Piknik Archeologiczny „Miasto pod Miastem” organizowany przez Muzeum Archeologiczne w Gdańsku. Gdańsk, ul. Rycerska.

Stanowiska – archeologiczne, edukacyjne i promocyjne, udział w panelu wykładowym.

Program Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku:

  • Ramię FARO – czyli pomocna dłoń archeologa. Archeolodzy z Działu Badań Podwodnych NMM zaprezentują skanowanie zabytków przy użyciu tzw. ramienia Faro i pokażą, jak technologia wspomaga naukowców przy wykonywaniu dokumentacji.
  • Świat przez okulary VR. Wirtualna wycieczka szlakiem podwodnych stanowisk archeologicznych z Wirtualnego Skansenu Wraków.  Za pomocą okularów – gogli Virtual Reality, czyli sprzętu do poruszania się w wirtualnej rzeczywistości,  zanurzymy się w wodach Zatoki Gdańskiej, w okolice stanowisk archeologicznych.
  • „Nasze wraki w waszych wodach”. Konwencja UNESCO o ochronie podwodnego dziedzictwa kulturowego Paryż 2001. Iwona Pomian, kierownik Działu Badań Podwodnych NMM, przedstawi w jaki sposób archeolodzy, prowadząc badania, chronią dziedzictwo kulturowe.

  fot. P. Krajewski

Data rozpoczęcia:

9 września 2017

sobota

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Lokalizacja:

plac przy ul. Rycerskiej 9

woj. pomorskie

Organizator

Nazwa: Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku

Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.