fbpx

Dziedzictwo rzeki. Inowłódz – historii wieki nad brzegiem rzeki

Data rozpoczęcia:

17 września 2022

sobota

11:00

Data zakończenia:

17 września 2022

sobota

14:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

17 września w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa 2022 r. zapraszamy na quest „Inowłódz – historii wieki nad brzegiem rzeki”. Quest to gra terenowa o walorze edukacyjnym. Uczestnik podąża za wskazówkami i odkrywa okolice. Na mecie czekają nagrody.

17 i 18 września Gmina Inowłódz zaprasza po dawkę przygody! W ramach Europejskich Dni Dziedzictwa 2022 r. proponujemy Państwu quest pn. Inowłódz – historii wieki nad brzegiem rzeki.

Jest to quiz-opowieść o dziejach Inowłodza – dziś wsi, a niegdyś średniowiecznego miasta o strategicznym znaczeniu. Z jednej strony Inowłódz leżał na ważnym szlaku handlowym biegnącym z Torunia do Lwowa, z drugiej zaś ufundowany przez Kazimierza Wielkiego Zamek w Inowłodzu spełniał funkcje obronne. Quest przybliża jednak znacznie więcej faktów historycznych, na przykład z czasów I i II WŚ. Warto mieć na uwadze także kulturalną przeszłość Inowłodza, który do dziś jest postrzegany jako jeden z najważniejszych punktów na mapie filmowej województwa łódzkiego. Do niedawna działał tu ośrodek łódzkiej wytwórni filmów fabularnych, powstały również zdjęcia do takich tytułów jak “Popioły”, “Czterej Pancerni i pies”, “Hubal” i wiele więcej.

W queście może wziąć udział grupa max. 15 osób. Obowiązują wcześniejsze zapisy na pod numerem tel. Gminnego Centrum Kultury w Inowłodzu: (44) 710-18-54, (44) 726-01-34 lub mailowo: gck@inowlodz.pl
Zapisy trwają do 17 września do godz. 9:00.

Na uczestnika, który jako pierwszy pokona całą trasę i odgadnie HASŁO QUESTU na mecie będzie czekać wyjątkowa szkatuła kryjąca skarby naszego regionu…

Pozostali uczestnicy otrzymają symboliczne podarunki, w tym pieczątkę potwierdzającą ukończenie questu. Do nich też zwracamy się na koniec:
Pamiętajcie, że największym skarbem jest nasze wspólne dziedzictwo, które właśnie odkryliście!

Partnerzy

Galeria Simcinów

Wydarzenie w cyklu:

Europejskie Dni Dziedzictwa 2022 "Połączeni Dziedzictwem"

Hasło tegorocznego wydarzenia „Połączeni dziedzictwem” inspiruje nas do wspomnienia historii i dziejów wielickiego zamku. Zamek Żupny powstał pod koniec XIII wieku jako centrum administracyjne jednego z największych przedsiębiorstw ówczesnej Europy – Żup Krakowskich i przez blisko 700 lat,
do roku 1945, był siedzibą zarządu

Data rozpoczęcia:

17 września 2022

sobota

11:00

Data zakończenia:

17 września 2022

sobota

14:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Lokalizacja:

przy bramie Kościoła parafialnego pw. św. Michała Archanioła
plac Kazimierza Wielkiego 12, 97-215 Inowłódz

woj. łódzkie

Organizatorzy

Nazwa:

  • Gmina Inowłódz
  • Gminne Centrum Kultury w Inowłodzu

Osoba kontaktowa: Monika Matusiewicz

Telefon: 44 710 18 54

E-mail: gck@inowlodz.pl

WWW: http://www.gckinowlodz.naszgok.pl

Informacja o organizatorze:

Gmina Inowłódz znajduje się we wschodniej części woj. łódzkiego.
Gminne Centrum Kultury w Inowłodzu mieści się w zrekonstruowanym Zamku ufundowanym w XIV w. przez Kazimierza Wielkiego. Do zadań GCK należy m.in. organizacja życia towarzysko-kulturalnego i promocja Gminy Inowłódz.

Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.