fbpx

Dziedzictwo rzeki. Kajakiem po skarby Pilicy

Data rozpoczęcia:

18 września 2022

niedziela

11:00

Data zakończenia:

18 września 2022

niedziela

14:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

18 września w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa 2022 r. zapraszamy na quest „Kajakiem po skarby Pilicy”. Quest to gra terenowa o walorze edukacyjnym. Uczestnik podąża za wskazówkami i odkrywa okolice. Na mecie czekają nagrody.

17 i 18 września Gmina Inowłódz zaprasza po dawkę przygody! W ramach Europejskich Dni Dziedzictwa 2022 r. proponujemy Państwu quest pn. Kajakiem po skarby Pilicy (quest kajakowy)

Jest to quest z dedykacją dla amatorów rzecznych przygód. Tym razem atrakcji i zagadek trzeba wypatrywać z kajaka w drodze ze Spały do Zakościela. „Kajakiem po skarby Pilicy” szczególnie honoruje dziedzictwo naturalne – przybrzeżną faunę i florę. Uczestnik questu przepływa przez piękny rezerwat przyrody „Gać Spalska” i Spalski Park Krajobrazowy, mija wiekowe dęby, sosny oraz wiele więcej. W Parku występuje ponad 200(!) gatunków ptaków, w tym rzadkich, a także około 30 gatunków ryb i ssaków. Na trasie zlokalizowanych jest kilka dzikich plaż, na których w razie zmęczenia można zrobić postój, aby nabrać sił na wiosłowanie.

W queście może wziąć udział grupa max. 15 osób. Obowiązują wcześniejsze zapisy na pod numerem tel. Gminnego Centrum Kultury w Inowłodzu: (44) 710-18-54, (44) 726-01-34 lub mailowo: gck@inowlodz.pl
Zapisy trwają do 17 września do godz. 17:00.

Na uczestnika, który jako pierwszy pokona całą trasę i odgadnie HASŁO QUESTU na mecie będzie czekać wyjątkowa szkatuła kryjąca skarby naszego regionu…

Pozostali uczestnicy otrzymają symboliczne podarunki, w tym pieczątkę potwierdzającą ukończenie questu. Do nich też zwracamy się na koniec:
Pamiętajcie, że największym skarbem jest nasze wspólne dziedzictwo, które właśnie odkryliście!

Partnerzy

Galeria Simcinów

Wydarzenie w cyklu:

Europejskie Dni Dziedzictwa 2022 "Połączeni Dziedzictwem"

Hasło tegorocznego wydarzenia „Połączeni dziedzictwem” inspiruje nas do wspomnienia historii i dziejów wielickiego zamku. Zamek Żupny powstał pod koniec XIII wieku jako centrum administracyjne jednego z największych przedsiębiorstw ówczesnej Europy – Żup Krakowskich i przez blisko 700 lat,
do roku 1945, był siedzibą zarządu

Data rozpoczęcia:

18 września 2022

niedziela

11:00

Data zakończenia:

18 września 2022

niedziela

14:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Lokalizacja:

Przystań kajakowa w Spale

woj. łódzkie

Organizatorzy

Nazwa:

  • Gmina Inowłódz
  • Gminne Centrum Kultury w Inowłodzu

Osoba kontaktowa: Monika Matusiewicz

Telefon: 44 710 – 18 – 5

E-mail: gck@inowlodz.pl

WWW: http://www.gckinowlodz.naszgok.pl

Informacja o organizatorze:

Gmina Inowłódz znajduje się we wschodniej części woj. łódzkiego.
Gminne Centrum Kultury w Inowłodzu mieści się w zrekonstruowanym Zamku ufundowanym w XIV w. przez Kazimierza Wielkiego. Do zadań GCK należy m.in. organizacja życia towarzysko-kulturalnego i promocja Gminy Inowłódz.

Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.