fbpx

Na krawędzi Wyżyny Lubelskiej

Data rozpoczęcia:

16 września 2016

piątek

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Zespół Szkół w Krasieninie z okazji obchodzonych Europejskich Dni Dziedzictwa 2016 przygotował bogatą ofertę, na którą złożą się: wystawa poświęcona polskim Pomnikom Historii, wykład p. Rafała Niedźwiadka kierownika Archee w Lublinie o dziejach i założeniach zespołu architektoniczno-urbanistycznego Lublina, koncert organowy w wykonaniu artysty muzyka p. Roberta Grudnia, podsumowanie konkursów towarzyszących EDD Krasienin 2016: fotograficznego „Arcydzieła sztuki sakralnej – kościoły, kaplice i kapliczki mojej Małej Ojczyzny” oraz plastycznego „Kościół parafialny w rysunkach i malarstwie”.  Na koncert organizatorzy Dni Dziedzictwa zapraszają do kościoła parafialnego p.w. Narodzenia NMP i Św. Sebastiana w Krasieninie. Uczestnicy naszej uroczystości już tradycyjnie zostaną poczęstowani potrawami kuchni regionalnej.

Program wydarzenia:

1. Wystawa poświęcona polskim Pomnikom Historii.
2. Wykład p. Rafała Niedźwiadka kierownika Archee w Lublinie o dziejach i założeniach zespołu architektoniczno-urbanistycznego Lublina.
3. Podsumowanie konkursów towarzyszących EDD Krasienin 2016: fotograficznego„Arcydzieła sztuki sakralnej – kościoły, kaplice i kapliczki mojej Małej Ojczyzny” oraz plastycznego „Kościół parafialny w rysunkach i malarstwie”.
4. Koncert na organach w wykonaniu artysty muzyka p. Roberta Grudnia.
5. Biesiada regionalna.

„Na krawędzi Wyżyny Lubelskiej”, 16 września 2016 r., godz. 12.00-14.00

 

Zespół Szkół w Krasieninie
21-025 Niemce

www.zskrasienin.pl

Data rozpoczęcia:

16 września 2016

piątek

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Lokalizacja:

Zespół Szkół w Krasieninie

woj. lubelskie

Organizator

Nazwa: Zespół Szkół w Krasieninie

Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.