Na jaskółczy ogon. Wspólnie na rzecz drewnianego dziedzictwa i historycznego krajobrazu Tykocina.
Data rozpoczęcia:
17 września 2022
sobota
11:00
Data zakończenia:
17 września 2022
sobota
14:00
Prezentacja dokumentacji inwentaryzacyjnej zabytkowych domów drewnianych zrealizowanej przez studentów Wydziału Architektury Politechniki Białostockiej, wycieczka po Tykocinie Szlakiem Architektury Drewnianej i spotkania z właścicielami domów.
W sobotę 17 września o godz. 11.00 na Placu Czarnieckiego odbędzie prezentacja wystawy dokumentacji inwentaryzacyjnej dwu zabytkowych tykocińskich domów drewnianych, zrealizowanej przez studentów z Pracowni Architektury i Konserwacji Zabytków Wydziału Architektury Politechniki Białostockiej podczas praktyk wakacyjnych.
Wprowadzenie inauguracyjne do wydarzenia wygłoszą: Maria Markiewicz z Centrum Badań nad Historią i Kulturą Małych Miast oraz dr inż. Aleksander Owerczuk, architekt i pracownik naukowy Wydziału Architektury Politechniki Białostockiej. W godz. 11.45 do godz. 14.00 odbędzie się wycieczka po Tykocinie szlakiem architektury drewnianej, podczas której uczestnicy będą mieli okazję zwiedzić wnętrza zabytkowych domów i spotkać się z ich właścicielami. Przewodnikami i komentatorami podczas wycieczki będą dr Aleksander Owerczuk i Maria Markiewicz, którzy zwrócą uwagę na walory tykocińskiej zabudowy i krajobrazu historycznego.
Galeria
Partnerzy
Tagi:
Data rozpoczęcia:
17 września 2022
sobota
11:00
Data zakończenia:
17 września 2022
sobota
14:00
Kategorie wydarzenia:
Organizator
Nazwa: Centrum Badań nad Historia i Kulturą Małych Miast
Osoba kontaktowa: Maria Markiewicz
Telefon: 505029309
E-mail: pedziwiatr@wp.pl
WWW: https:// www. placczanieckiego10.net
Informacja o organizatorze:
Fundacja Centrum Badań nad Historia i Kulturą Małych Miast działa w Tykocinie od 2011 roku, posiada siedzibę w zabytkowym drewnianym domu przy Placu Czarnieckiego 10 Tykocinie. Zajmuje się problemami promocji, dokumentacji i ochrony budownictwa drewnianego.