fbpx

Muzeum Pana Tadeusza

Data rozpoczęcia:

9 września 2017

sobota

Data zakończenia:

16 września 2017

sobota

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

9 września godz. 12.00

„Dawny Tur, Żubr i Niedźwiedź, puszcz imperatory”. Nazwy zwierząt w Polskim Języku Migowym. Podczas zajęć dzieci migają nazwy zwierząt – tych z puszczy litewskiej i tych z samego Soplicowa (rezerwacja miejsc).

 

9 września godz. 16.00

„O tem-że dumać na paryskim bruku. Szkatuła z rękopisem”. Opowieść o tym, jak i gdzie rodzina Tarnowskich przechowywała rękopis Pana Tadeusza. Bynajmniej nie leżał on na zwykłej półce z książkami, nie był też przechowywany w biurku. Do tego celu zamówiono hebanową szkatułę, którą dziś oglądamy w muzeum (rezerwacja miejsc).

 

16 września godz. 12.00

„Geranium, lewkonia, astry i fiołki”. O roślinach w Panu Tadeuszu. Warsztaty przyrodnicze dla dzieci w wieku 3–6 lat.

Ogródek Zosi, puszcza litewska, pola malowane zbożem i leśne pagórki są pretekstem do rozmowy o przyrodzie i do działań artystycznych (rezerwacja miejsc).

 

16 września godz. 16.00

„Gdzie panieńskim rumieńcem dzięcielina pała”. Kosmetyki w XIX w.

Warsztaty mydlarskie dla dorosłych. W XIX w. znane już od tysiącleci mydło się upowszechniło. Używano go w Warszawie, Paryżu i Soplicowie. Podczas warsztatów uczestnicy wykonają własne naturalne mydła (rezerwacja miejsc).

Data rozpoczęcia:

9 września 2017

sobota

Data zakończenia:

16 września 2017

sobota

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Lokalizacja:

Muzeum Pana Tadeusza

woj. dolnośląskie

Organizator

Nazwa: Muzeum Pana Tadeusza Zakładu Narodowego im. Ossolińskich, Kamienica pod Złotym Słońcem, Rynek 6, 50-106 Wrocław, Monika Bronowicka, tel. 71 7550651 do 655, e-mail: edukacja-mpt@ossolineum.pl

Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.