fbpx

Legnickie Spacery Historyczne: „Cierniste historie – kilka opowieści z Tarninowa”

Data rozpoczęcia:

16 września 2023

sobota

14:00

Data zakończenia:

16 września 2023

sobota

17:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Niedostępne na co dzień strychy gotyckich budowli, zamknięte budynki, zagadkowe podziemia…. Są w Legnicy obiekty i przestrzenie niedostępne dla zwiedzających. Są miejsca, które mijamy codziennie, nie znając ich niezwykłej historii.

Na kolejny z cyklu spacerów historycznych zaprasza Muzeum Miedzi w Legnicy. Tym razem pomaszerujemy z Państwem w czasy, kiedy w Legnicy stacjonowali radzieccy żołnierze. Podczas spaceru „Cierniste historie – kilka opowieści z Tarninowa” zwiedzimy dzielnicę Tarninów wraz z jego częścią zwaną „Kwadratem”, a także gmach obecnego ZUS-u, czyli po 1945 r. główną siedzibę Północnej Grupy Wojsk Armii Radzieckiej. W tym roku mija 30 lat, odkąd wojska, wtedy już rosyjskie, opuściły Polskę i Legnicę, która była ostatnim miastem, gdzie stacjonowali.

 

Na spacer zapraszamy 16 września, czyli w okrągłą rocznicę wyjścia Rosjan. Początek spaceru o godz. 14. Zbiórka pod hotelem „Rezydencja” przy ul. S. Okrzei, czyli historycznym Domem Prijoma. Wejściówki do pobrania od środy 13 września, w kasie Muzeum Miedzi w godzinach pracy placówki.

 

W spacerze mogą wziąć udział także osoby niepełnosprawne ruchowo, ponieważ budynek ZUS-u jest dostosowany do ich potrzeb.

 

Partnerzy

Data rozpoczęcia:

16 września 2023

sobota

14:00

Data zakończenia:

16 września 2023

sobota

17:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Lokalizacja:

Zbiórka pod hotelem „Rezydencja” przy ul. S. Okrzei 18 w Legnicy

woj. dolnośląskie

Organizator

Nazwa: Muzeum Miedzi w Legnicy

Osoba kontaktowa: Tomasz Grabowski

Telefon: 669-703-020

E-mail: tgrabowski.muzeum-miedzi@wp.pl

WWW: http://muzeum-miedzi.art.pl/

Informacja o organizatorze:

Główną siedzibą muzeum od początku jego istnienia jest zabytkowy, barokowy budynek dawnej kurii opatów lubiąskich, znajdujący się w Legnicy. Muzeum gromadzi zbiory związane z wydobyciem, przetwórstwem i wykorzystaniem miedzi oraz historią Legnicy i regionu.

Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.