fbpx

Koncert kameralny pt. "Klasyczne smaki literatury muzycznej"

Data rozpoczęcia:

18 września 2021

sobota

18:00

Data zakończenia:

18 września 2021

sobota

19:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Zapraszamy na koncert kameralny zespołu QUANTUM. W programie klasyczne smaki literatury muzycznej.

Tegoroczna, 29. edycja Europejskich Dni Dziedzictwa – Smaki dziedzictwa to okazja do ukazania klasycznych smaków literatury muzycznej.
W programie koncertu znalazły się dzieła takich kompozytorów jak: Isaac Albéniz, Jan Sebastian Bach, Luigi Boccherini, Joseph Haydn, Georges Bizet, Fryderyk Chopin, Wolfgang Amadeus Mozart, Ennio Morricone, Camille Saint-Saëns, Franciszek Schubert.

Koncert odbędzie się na Scenie klubowej Filharmonii Opolskiej w wykonaniu zespołu kameralnego „QUANTUM” w składzie:
Anna Trefon – skrzypce
Agnieszka Kalisz-Dzik – skrzypce
Miłosz Pluta – altówka
Agnieszka Płoszejowska – wiolonczela

Kwartet Quantum tworzą muzycy, pochodzący z Opolszczyzny i z przemysłowej części Górnego Śląska, którzy na co dzień koncertują w Orkiestrze Filharmonii Opolskiej. Łączy ich przede wszystkim zamiłowanie do muzyki kameralnej i zgłębiania możliwości brzmieniowych, jakie daje kwartet smyczkowy. Ale także radość płynąca ze wspólnego wykonywania muzyki oraz prezentowania jej publiczności. Muzyka w wydaniu kameralnym oferuje jedyną w swoim rodzaju intymną atmosferę oraz wyjątkowy, niezwykle bliski kontakt z widownią. Kontakt tak bardzo przecież wyczekiwany przez wielbicieli klasycznych brzmień w ostatnim czasie. Granie w kwartecie wymaga swoistego porozumienia dusz poszczególnych muzyków wchodzących w jego skład. A przecież trudno o lepsze porozumienie niż to, które powstało pomiędzy artystami na co dzień muzykującymi w tej samej orkiestrze. Wchodząc w świat niuansów interpretacji, członkowie kwartetu Quantum zabiorą Państwa w podroż po muzyce kompozytorów europejskich.

Koncert został włączony w obchody tegorocznej edycji Dni Otwartych Funduszy Europejskich: https://dniotwarte.eu/multimedia/dni-otwarte-funduszy-europejskich-2021

Prosimy o zapoznanie się z zasadami bezpieczeństwa obowiązującymi podczas koncertu, zgodnie z zalecaniami Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, dostępnymi w Regulaminie Bezpieczeństwa na stronie internetowej: https://filharmonia.opole.pl/2020/08/18/regulamin-bezpieczenstwa/

Bezpłatne wejściówki do odebrania w Kasie Filharmonii Opolskiej od godz. 17:00 w dniu koncertu.
Liczba miejsc ograniczona.

Dofinansowane ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach
Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022.