fbpx

Kierunek Kujawsko-Pomorskie – na tropach zabytków

Data rozpoczęcia:

9 września 2023

sobota

17:00

Data zakończenia:

9 września 2023

sobota

18:30

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy, które jest regionalnym koordynatorem Europejskich Dni Dziedzictwa przygotowało dla Państwa dwa wydarzenia. Zapraszamy na pierwsze z nich pt. „Kierunek Kujawsko-Pomorskie – na tropach zabytków”.

Podczas spotkania odbędzie się gala finałowa IX Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego: „Portret z Kujawsko-Pomorskim zabytkiem w tle”. Naczelną ideą konkursu, od kilku lat towarzyszącego obchodom Europejskich Dni Dziedzictwa, jest promocja zabytkowej architektury województwa kujawsko-pomorskiego. Przede wszystkim obiektów mało znanych, ale wartościowych dla lokalnych społeczności i dostrzeganych przez amatorów fotografii. Podczas uroczystości wręczenia nagród zostaną zaprezentowane fotografie wykonane przez laureatów.

 

W drugiej części wydarzenia swoją premierę będzie miał nowy przewodnik z serii: Kierunek Kujawsko-Pomorskie „Szlakiem ratuszy i urzędów. Siedziby władz miejskich”. W przewodniku zostało ukazanych 35 wybranych, zabytkowych ratuszy z 29 miejscowości województwa kujawsko-pomorskiego. Wśród opisywanych budynków znalazły się takie perły średniowiecznej i renesansowej architektury jak ratusze w Toruniu, czy Chełmnie, modelowo neoklasycystyczne, jak w Brześciu Kujawskim, czy malowniczo neogotyckie, jak w Inowrocławiu. Wiadomości na temat historii i architektury dawnych i obecnych siedzib miejskich władz, uzupełniają specjalnie wykonane liczne fotografie zabytków autorstwa artysty fotografika Wojciecha Woźniaka.

 

W czasie spotkania publikacja dostępna będzie w cenie promocyjnej.

Data rozpoczęcia:

9 września 2023

sobota

17:00

Data zakończenia:

9 września 2023

sobota

18:30

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Kategorie wydarzenia:

publikacja, konkurs

Lokalizacja:

Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy
Salon Hoffman
pl. Kościeleckich 6
85-033 Bydgoszcz

woj. kujawsko-pomorskie

Organizator

Nazwa: Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

Osoba kontaktowa: Adam Szefer

Telefon: 52 585 15 01

E-mail: eddteam@kpck.pl

WWW: http://www.kpck.pl

Informacja o organizatorze:

Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy istnieje od 1954 r. Jest instytucją finansowaną z budżetu Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.