Katedra w Łowiczu. Dzieło pozostawione przez Prymasów Polski – kaplice, nagrobki, krypty
Data rozpoczęcia:
7 września 2024
sobota
13:00
Data zakończenia:
7 września 2024
sobota
14:30
Najważniejszym zabytkiem Łowicza jest Bazylika Katedralna. Zapraszamy na wyjątkową „podróż w czasie” czyli zwiedzanie kaplic w bazylice, których fundatorami byli prymasi wraz z ich nagrobkami oraz krypt w podziemiach katedry gdzie zostali pochowani.
Od XII wieku Łowicz był w rękach arcybiskupów gnieźnieńskich. Od XV wieku przysługiwał im tytuł prymasów Polski. Otaczali oni opieką cały Kościół w Polsce, a także w czasach bezkrólewia pełnił rolę interrexa. Dwunastu Arcybiskupów Gnieźnieńskich pochowanych w Katedrze buduje jej wielka historię. Zapraszamy na wyjątkową „podróż w czasie” czyli zwiedzanie kaplic w bazylice, których byli fundatorami prymasi wraz z ich nagrobkami oraz krypt w podziemiach katedry gdzie zostali pochowani.
Galeria
Tagi:
Data rozpoczęcia:
7 września 2024
sobota
13:00
Data zakończenia:
7 września 2024
sobota
14:30
Kategorie wydarzenia:
Lokalizacja:
Łowicz, Stary Rynek 24/30
Organizatorzy
Nazwa:
- Muzeum Diecezjalne w Łowiczu
- Diecezja Łowicka
Osoba kontaktowa: Marzena Bajon
Telefon: 46 837 66 45
E-mail: muzeum@diecezja.lowicz.pl
WWW: https://muzeum.diecezja.lowicz.pl/
Informacja o organizatorze:
Muzeum Diecezjalne ulokowano w jednej z wież, aby się tam dostać wchodzimy na wysokość około 17 m. Muzeum Diecezjalne to miejsce jest dostępne na 4 poziomach. Na drugiej wieży, na wysokości 35 m stworzono taras widokowy. Od 2022 r. zwiedzamy włączone w struktury Muzeum podziemia łowickiej Katedry.