fbpx

Kaligraficzne Dziedzictwo

Data rozpoczęcia:

16 września 2023

sobota

11:00

Data zakończenia:

16 września 2023

sobota

12:30

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Stare, odręczne pismo zachwyca nas do dzisiaj, zwłaszcza w dobie pisania komputerowego. Sztuka kaligrafii zanika, ale przez to jest również bardziej doceniana. Na świecie, także w Polsce, do dziś pracują osoby zajmujące się pięknym pisaniem. Podczas

Przyglądając się XIX- i XX-wiecznym przykładom, poszukamy różnic między pismem naszych pradziadków a dzisiejszym. Uzbrojeni w ołówki, stalówki i atramenty zmierzymy się nowym stylem pisania – pismem pochyłym. Stworzymy własne prace, inspirowane starymi wzorami.

 

Zajęcia dedykowane rodzinom z dziećmi powyżej 7. r.ż. Na zajęcia nie trzeba przynosić żadnych materiałów, ale jeśli ktoś ma własne narzędzia, może się nimi posłużyć lub skonsultować właściwości. Spotkanie odbywa się w Pałacu Przebendowskich/Radziwiłłów i trwają około 90 minut.

Data rozpoczęcia:

16 września 2023

sobota

11:00

Data zakończenia:

16 września 2023

sobota

12:30

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Organizator

Nazwa: Muzeum Niepodległości w Warszawie

Osoba kontaktowa: Magda Bilińska

Telefon: 22 827 96 43

E-mail: edukacja@muzn.pl

WWW: https://muzeum-niepodleglosci.pl/

Informacja o organizatorze:

Muzeum Niepodległości powstało 30 stycznia 1990 r. Główna siedziba mieści się w Pałacu Przebendowskich/Radziwiłłów. Obejmuje także inne oddziały Muzeum X Pawilonu Cytadeli Warszawskiej, Muzeum Więzienia Pawiak oraz Mauzoleum Walki i Męczeństwa.

Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.