fbpx

„Jesień w polu i zagrodzie – etnograficzny festiwal kultury ludowej 2023”

Data rozpoczęcia:

24 września 2023

niedziela

11:00

Data zakończenia:

24 września 2023

niedziela

18:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Jest to impreza, która ma na celu przypomnienie tradycyjnych zwyczajów i obrzędów związanych z pracami gospodarskimi oraz domowymi w okresie jesiennym. Udział w tym wydarzeniu jest niecodzienną lekcją historii.

Jest to impreza, która ma na celu przypomnienie tradycyjnych zwyczajów i obrzędów związanych z pracami gospodarskimi oraz domowymi w okresie jesiennym. Pokaz kopania ziemniaków motykami oraz kopaczką konną i „tłoka” z udziałem widzów to czołowy punkt imprezy. Wydarzenie ma charakter festynu rodzinnego.
Odwiedzić tu można stoiska gastronomiczne z tradycyjną kuchnią regionalną (podlaskie placki ziemniaczane, babka ziemniaczana, kiszka ziemniaczana, bigos, zupa kartoflanka).
W trakcie festynu odbywać się będą koncerty zespołów folklorystycznych, konkursy
z nagrodami, a także tradycyjne gry i zabawy dla dzieci oraz dorosłych. Festynowi w ostatnich latach towarzyszyły pokazy zanikających zawodów i prac domowych m. in. szatkowania
i kiszenia kapusty, obróbki lnu, tkania na krosnach, obróbki ziarna w stępie i na żarnach, wyrób krajek i świec woskowych, pokaz pracy kowala – czego nie zabraknie także w kolejnych edycjach festiwalu.

Data rozpoczęcia:

24 września 2023

niedziela

11:00

Data zakończenia:

24 września 2023

niedziela

18:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Kategorie wydarzenia:

festyn / biesiada

Lokalizacja:

Organizator

Nazwa: Muzeum Rolnictwa im. ks. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu

Osoba kontaktowa: Agnieszka Bogucka

Telefon: 789468271

E-mail: promocja@muzeumrolnictwa.pl

WWW: https://www.muzeumrolnictwa.pl

Informacja o organizatorze:

Muzeum Rolnictwa im. ks. Krzysztofa Kluka powstało w 1962 r. z inicjatywy Towarzystwa Miłośników Ciechanowca. Muzeum jest Instytucją Kultury Województwa Podlaskiego. Placówka wpisana jest też do Państwowego Rejestru Muzeów Ministerstwa Kultury. Zbiory Muzeum liczą ponad 33 000 eksponatów.

Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.