fbpx

JAK DBAĆ O PORCELANĘ, FAJANS I CERAMIKĘ ARTYSTYCZNĄ – prelekcja z prezentacją multimedialną

Data rozpoczęcia:

16 września 2023

sobota

11:00

Data zakończenia:

16 września 2023

sobota

13:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Ceramika to kruche piękno. Brak uważności, temperatura i czas powodują, że rozpada się na drobne kawałki. Rekonstrukcja, renowacja, konserwacja. Eksponaty z muzealnej gabloty mają za sobą wiele przejść. Dowiedź się jak przywracano im ich dawne piękno

Tysiące eksponatów wałbrzyskiego Muzeum Porcelany wymagają stałej opieki konserwatorskiej. Wiedza i umiejętności specjalistów, ich żmudna, wymagająca cierpliwości i precyzji wielogodzinna praca sprawiają, że odzyskują dawny wygląd i niezmiennie utrzymują swój blask.

Rekonstrukcja, renowacja i konserwacja wybranych ceramicznych obiektów muzealnych to temat prelekcji połączonej z prezentacją multimedialną, której na co dzień nie zobaczysz/usłyszysz w muzeum. Uczestnicząc w wydarzeniu odkryjesz żywe dziedzictwo umiejętności, dzięki którym otaczające nas zabytki nadal cieszą się kunsztem wykonania. Przy okazji poznasz różne rodzaje ceramiki, odkryjesz jej właściwości artystyczne i użytkowe. Dowiesz się też jak prawidłowo czyścić, przechowywać i chronić swoje ukochane ceramiczne przedmioty.

Obowiązują zapisy: t.nochowicz@muzeum.walbrzych.pl

Liczba uczestników: 20 osób.

 

Data rozpoczęcia:

16 września 2023

sobota

11:00

Data zakończenia:

16 września 2023

sobota

13:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Kategorie wydarzenia:

wykład / prelekcja

Lokalizacja:

Muzeum Porcelany w Wałbrzychu
ul. 1 maja 9
58-302 Wałbrzych

woj. dolnośląskie

Organizator

Nazwa: Muzeum Porcelany w Wałbrzychu

Osoba kontaktowa: Tomasz Nochowicz

Telefon: 746646030 w. 36

E-mail: t.nochowicz@muzeum.walbrzych.pl

Informacja o organizatorze:

Muzeum Porcelany w Wałbrzychu eksponuje kolekcję ponad 10.000 porcelanowych obiektów pochodzących z manufaktur i fabryk z terenu Śląska i Europy, polską ceramikę z lat 50. i 60. XX w., regionalia wraz z przykładami polskiego malarstwa współczesnego. Organizuje wystawy czasowe i zajęcia edukacyjne.

Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.