fbpx

IX Muzealny Rajd Rowerowy Muzeum Ziemi Wieluńskiej

Data rozpoczęcia:

9 września 2023

sobota

10:00

Data zakończenia:

9 września 2023

sobota

16:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

IX Muzealny Rajd Rowerowy Muzeum Ziemi Wieluńskiej zabierze nas ok. 16 km trasą kolejki wąskotorowej z Wielunia do Ożarowa do nowo wyremontowanego dworu szlacheckiego z XVIII w., czyli siedziby Muzeum Wnętrz Dworskich w Ożarowie Oddział MZW.

Rajd rozpocznie się zbiórką o godz. 10.00 pod Muzeum Ziemi Wieluńskiej w Wieluniu. Następnie uczestnicy pokonają ok. 16 km trasą dawnej kolejki wąskotorowej do Ożarowa, gdzie zwiedzą nowo odnowiony dwór szlachecki z XVIII w., czyli siedzibę Muzeum Wnętrz Dworskich w Ożarowie Oddziału MZW. Otoczony parkiem dwór to doskonałe miejsce na relaks i wypoczynek przy grillu w lokalizacji owianej wiatrem historii. Rajd to też okazja, by zobaczyć efekty gruntownego remontu trwającego w latach 2020-2023, który przywrócił zabytkowemu budynkowi pierwotny, historyczny wygląd. Powrót nastąpi w zorganizowanej grupie, zakończenie planowane jest około godz. 16.00 w Wieluniu.
W rajdzie obowiązują wcześniejsze zapisy uczestników. Można ich dokonać osobiście w Muzeum lub telefonicznie pod numerami 43 843 43 34 lub 601 929 303.

Wydarzenie w cyklu:

Muzealny Rajd Rowerowy Muzeum Ziemi Wieluńskiej

Podczas Muzealnego Rajdu Rowerowego w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa, zwiedzamy wspólnie z pracownikami muzeum ciekawe obiekty historyczne na ziemi wieluńskiej, podziwiając po drodze zachwycające krajobrazy naszego regionu.

Data rozpoczęcia:

9 września 2023

sobota

10:00

Data zakończenia:

9 września 2023

sobota

16:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Kategorie wydarzenia:

wycieczka / spacer

Lokalizacja:

Muzeum Ziemi Wieluńskiej w Wieluniu, Wieluń, ul. Narutowicza 13

woj. łódzkie

Organizator

Nazwa: Muzeum Ziemi Wieluńskiej w Wieluniu

Osoba kontaktowa: Wojciech Knaga

Telefon: 43 843 43 34

E-mail: mzw@poczta.onet.pl

WWW: https://muzeum.wielun.pl

Informacja o organizatorze:

Muzeum Ziemi Wieluńskiej w Wieluniu mieści się w dawnym klasztorze ss. Bernardynek z początku XVII w., ufundowanym przez matkę hetmana wielkiego Stanisława Koniecpolskiego. Muzeum posiada zbiory: archeologiczne, etnograficzne, historyczne i sztuki.

Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.