fbpx

INSCENIZACJA LEGEND PIOTRKOWSKICH

Data rozpoczęcia:

9 września 2017

sobota

Data zakończenia:

17 września 2017

niedziela

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

800-letnią historię Piotrkowa Trybunalskiego (od mitycznych początków, poprzez wydarzenia utrwalone w ustnych przekazach oraz spisane na kartach dziejów grodu) przybliżą inscenizacje legend piotrkowskich połączone z warsztatami edukacyjnymi (9 i 16.09 godz. 11.00).

 

Ponadto w dniach 9-10 i 16-17 września (godz. 10.00-17.00) będzie można bezpłatnie zwiedzić Zamek Królewski Zygmunta I Starego, w tym m.in. wystawę czasową „Tradycje polskiego parlamentaryzmu”.

 

Wystawa przybliży wiedzę na temat początków i rozwoju państwa polskiego, początki demokracji szlacheckiej w Rzeczypospolitej. Zamek królewski w Piotrkowie, który obecnie jest siedzibą Muzeum, przez wiele lat był miejscem obrad sejmu i senatu, świadkiem rozkwitu Rzeczypospolitej doby Jagiellonów, tu również za czasów Zygmunta Starego i Zygmunta Augusta zapadały jedne z kluczowych dla historii Polski decyzji politycznych, czy też do kształtowania postaw obywatelskich opartych na tradycji oraz świadomości i  znaczeniu prawa w procesie kształtowania ustroju nowożytnego państwa polskiego – w sposób szczególny odnosi się to do historii przywilejów szlacheckich, których miejscem uchwalenia lub nadania był Piotrków.  Zamek królewski od roku 1578 był siedzibą Trybunału Koronnego.

 

Kontakt:
sekretariat@muzeumpiotrkow.pl
tel. 446465272

 

Fot. Natalia Dajcz

Data rozpoczęcia:

9 września 2017

sobota

Data zakończenia:

17 września 2017

niedziela

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Lokalizacja:

Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim

woj. łódzkie

Organizator

Nazwa: Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim

Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.