fbpx

Hotel Polonia Palace

Data rozpoczęcia:

10 września 2017

niedziela

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Spotkanie ze znanym varsavianistą Rafałem Bielskim, właścicielem największej w Polsce kolekcji pocztówek przedwojennej Warszawy, autorem albumu „Było takie miasto” i redaktorem naczelnym miesięcznika „Skarpa Warszawska” odbędzie się w Polonia Palace.

Spotkanie z panem Rafałem (niedziela 10 września, godz. 12.00 – 14.00) to również spotkanie z zabytkowym hotelem, zaprojektowanym na zlecenie hrabiego Przeździeckiego przez wybitnych architektów Józefa Holewińskiego i Juliusza Nagórskiego – zapowiada się zatem bardzo ciekawie.

Hotel został otwarty ponad 100 lat temu – 14 lipca 1913 roku. Oferował gościom takie nowości, jak ciepła i zimna woda oraz luksus – telefon – we wszystkich 160 pokojach.

Poza tym novum stanowiły: centralne ogrzewanie (także w garażach), biurka z maszynami do pisania, ogniotrwały sejf i serwis auto-omnibusowy dowożący gości na wszystkie dworce.

O tym wszystkim opowie p. Rafał ilustrując wykład pocztówkami przedwojennego hotelu z własnej kolekcji. A historia powojenna jest równie ciekawa jak ta wcześniejsza. Któż tam nie nocował!

W dalszej części spotkania oprowadzanie po zabytkowej części hotelu. 

Data rozpoczęcia:

10 września 2017

niedziela

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Lokalizacja:

Hotel Polonia Palace

woj. mazowieckie

Organizator

Nazwa: Hotele Warszawskie Syrena Sp.z.o.o.

Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.