fbpx

„Historie Nie Wymyślone. Nadodrze w legendach i materiałach archiwalnych" - spacer

Data rozpoczęcia:

9 września 2023

sobota

11:00

Data zakończenia:

9 września 2023

sobota

13:30

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Archiwum Państwowe we Wrocławiu zaprasza do udziału w spacerze archiwalnym pt. „Historie Nie Wymyślone. Nadodrze w legendach i materiałach archiwalnych”. Spotykamy się 09. 09. 2023, godz. 11.00 w siedzibie Archiwum, ul. Pomorska 2.

Archiwum Państwowe we Wrocławiu zaprasza do udziału w spacerze archiwalnym pt. „Historie Nie Wymyślone. Nadodrze w legendach i materiałach archiwalnych”.
W pierwszej części spotkania zaprezentujemy dokumenty archiwalne obrazujące historię Nadodrza, dzielnicy Wrocławia, starej tradycjami a młodej duchem. Mocno dotknięta w czasie oblężenia Festung Breslau, po wojnie nieco zapomniana, od wielu lat odzyskuje swoją dawną świetność i blask. Po prezentacji archiwaliów, w swobodnej atmosferze przy filiżance aromatycznej kawy będziemy dyskutować o historii dzielnicy, jej przemianach, aby doświadczyć wielokulturowości i barwności tego niezwykłego miejsca.
I tak rozpoczętą przygodę będziemy kontynuować podczas spaceru archiwalnego, prowadzonego przez przewodnika miejskiego Macieja Wlazło, który przeniesie nas w świat legend i zasłyszanych historii, tych doświadczonych i nie wymyślonych.
W sobotę 09. 09. 2023 r. o godz. 11.00 spotkamy się w siedzibie Archiwum.

Data rozpoczęcia:

9 września 2023

sobota

11:00

Data zakończenia:

9 września 2023

sobota

13:30

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Kategorie wydarzenia:

wycieczka / spacer

Lokalizacja:

ul. Pomorska 2, 50-215 Wrocław

woj. dolnośląskie

Organizator

Nazwa: Archiwum Państwowe we Wrocławiu

Osoba kontaktowa: Danuta Płókarz

Telefon: 713288101

E-mail: d.plokarz@ap.wroc.pl

WWW: https://www.ap.wroc.pl/

Informacja o organizatorze:

Archiwum Państwowe we Wrocławiu powstało na gruzach działającego w przedwojennym Wrocławiu Staatsarchiv zu Breslau. Obecnie Archiwum, obok centrali we Wrocławiu, ma cztery oddziały: w Bolesławcu, Jelenie Górze, Kamieńcu Ząbkowickim, Legnicy i jest jednym z największych archiwów w Polsce.

Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.