fbpx

Historia pewnej kamienicy

Data rozpoczęcia:

16 września 2023

sobota

17:30

Data zakończenia:

17 września 2023

niedziela

14:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Historia kamienicy przy ulicy Dużej 9, w której od kilkudziesięciu lat działa Teatr Lalki i Aktora KUBUŚ w Kielcach im. Stefana Karskiego, sięga pierwszej połowy XIX wieku. W budynku mieścił się m.in. Hotel Europejski.

Wkrótce Teatr KUBUŚ przeprowadzi się do nowej siedziby, ale zanim to nastąpi, na pożegnanie, organizuje wydarzenia związane z historią budynku przy ulicy Dużej 9. Historii, która stała się inspiracją dla twórców spektaklu teatralnego POD ADRESEM MARZEŃ. W ramach Europejskich Dni Dziedzictwa 2023 Teatr zaprasza na spotkania ze znawcami dziejów kamienicy i związanych z nią postaci.
16 września o godz. 17.30 – spotkanie z Marzeną Nosek, pasjonatką historii Kielc, autorką książki „Nie(d)ocenione. Kobiety w dziejach Kielc do 1939 roku” oraz z Adamem Czopkiem – znawcą opery, recenzentem, autorem książek m.in. „Świętokrzyskie tenory, soprany i basy”;
17 września o godz. 12.30 – spacer wokół Hotelu Europejskiego, który poprowadzi znawca historii Kielc Krzysztof Myśliński (Towarzystwo Przyjaciół Kielc, Stowarzyszenie Ochrony Dziedzictwa Narodowego).

Data rozpoczęcia:

16 września 2023

sobota

17:30

Data zakończenia:

17 września 2023

niedziela

14:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Lokalizacja:

Teatr Lalki i Aktora KUBUŚ w Kielcach im. S. Karskiego
ul. Duża 9, 25-304 Kielce

woj. świętokrzyskie

Organizator

Nazwa: Teatr Lalki i Aktora KUBUŚ w Kielcach im. Stefana Karskiego

Osoba kontaktowa: Agnieszka Gołębiowska

Telefon: 698859302

E-mail: agnieszka.golebiowska@teatrkubus.pl

WWW: https://www.teatrkubus.pl/

Informacja o organizatorze:

Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach im. Stefana Karskiego jest miejską instytucją kultury, jedynym w województwie świętokrzyskim profesjonalnym teatrem lalkowym, Działa od 1955 roku. Wystawia spektakle dla dzieci, młodzieży i dorosłych, prowadzi też działalność edukacyjną.

Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.