fbpx

Hala Stulecia i Tereny Wystawowe

Data rozpoczęcia:

12 września 2020

sobota

12:00

Data zakończenia:

20 września 2020

niedziela

18:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Czy wiesz już jakie tajemnice skrywają wnętrza Hali Stulecia? Jakie ciekawe i niesamowite miejsca znajdują się w okolicy? Odkryjemy je dla Ciebie podczas spacerów z przewodnikiem oraz gry miejskiej po Terenach Wystawowych. Na bezpłatne spacery z przewodnikiem po Hali Stulecia oraz Terenach Wystawowych obowiązują zapisy.

Harmonogram wydarzeń w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa:
Spacery z przewodnikiem:
12.09.2020 r.
12:00 – 13:00 „Niezwykłe opowieści: sekrety Hali Stulecia”
14:00 – 16:00 „Niezwykłe opowieści: Hala Stulecia i Tereny Wystawowe”
13.09.2020 r.
12:00 – 13:00 „Niezwykłe opowieści: sekrety Hali Stulecia”
14:00 – 16:00 „Niezwykłe opowieści: Hala Stulecia i Tereny Wystawowe”
„Niezwykłe opowieści: sekrety Hali Stulecia”
Zapraszamy do wspólnego zwiedzenia Hali Stulecia, dzieła wybitnego architekta Maksa Berga. Hala została wzniesiona w 1913 r. Nowatorskie rozwiązania konstrukcyjne sprawiły, że Hala Stulecia uznana została za jedno z najwybitniejszych, pionierskich dzieł architektury XX w. uzyskując wpis na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Wybudowana jako integralna część Terenów Wystawowych, w otoczeniu parku Szczytnickiego – jednego z największych parków miejskich w Europie. W założeniu swojego twórcy miała być „odświętnym centrum kultury” oraz „katedrą demokracji”, łączącą ludzi pod swoją kopułą. Zapraszamy do poznania najważniejszych informacji o powstaniu Hali, jej twórcy i procesie budowy oraz o tym, czym od samego początku żyje Hala: o najważniejszych wydarzeniach, które miały tu miejsce na przestrzeni lat. Przyjdź i poznaj wszystkie sekrety Hali Stulecia.
Liczba miejsc ograniczona.
Obowiązuje wcześniejsza rezerwacja.

„Niezwykłe opowieści: Hala Stulecia i Tereny Wystawowe”
Tereny Wystawowe to najbliższe otoczenie zabytkowej Hali Stulecia. Obejmują m.in. Pergolę, Wrocławską Fontannę Multimedialną i Pawilon Czterech Kopuł. Na przestrzeni ubiegłego wieku były wielokrotnie rozbudowywane i przekształcane. Odbywały się tu liczne wystawy i inne wydarzenia, jednak wciąż można odszukać ślady Wystawy Stulecia z 1913 roku – pierwszej, która odbyła się w tym miejscu.
Zapraszamy do wysłuchania niezwykłej opowieści o malowniczych Terenach Wystawowych, na których znajduje się Hala Stulecia.
Liczba miejsc ograniczona.
Obowiązuje wcześniejsza rezerwacja.

Na bezpłatne spacery z przewodnikiem po Hali Stulecia oraz Terenach Wystawowych obowiązują zapisy.
Więcej informacji i rezerwacja:
e-mail: turystyka@halastulecia.pl
Kontakt: 71 347 50 47 lub 71 347 51 51.

19-20.09.2020r. Gra terenowa „Zwiedzaj z nami na MAXA”.

Z okazji Europejskich Dni Dziedzictwa zapraszamy do udziału w specjalnie przygotowanej grze. Aby wziąć w niej udział, należy uzbroić się w: uśmiech, wyobraźnię i chęć do poszukiwań – bez tego trudno będzie znaleźć odpowiedzi na niektóre pytania. Jeśli jesteś mistrzem w rozwiązywaniu zagadek, uwielbiasz główkować i zwiedzać, to ta gra, jest właśnie dla Ciebie. Wszystkie ciekawostki i niezbędne informacje znajdować się będą w różnych punktach na terenach wokół Hali Stulecia. W grze można wziąć udział indywidualnie lub grupowo. Gwarantujemy fantastyczną zabawkę i sporą dawkę wiedzy.
Do gry! Gotowi?! START!
Gra do pobrania w Visitor Centre (wejście D9) w dniach 19-20.09.2020r. w godzinach 10:00-18:00.

Więcej informacji:
e-mail: turystyka@halastulecia.pl
Kontakt: 71 347 50 47 lub 71 347 51 51.

Visitor Centre to nowa odsłona dawnego Centrum Poznawczego, wystawy przybliżającej historię powstania oraz dzieje Hali Stulecia i otaczających ją terenów wystawowych. Główną atrakcją są stanowiska wyposażone w gogle VR, dzięki którym można poznać samego architekta Hali Stulecia – Maksa Berga, zajrzeć do miejsc niedostępnych dla zwiedzających, a także, co najbardziej ekscytujące, wzbić się wysoko ponad Halę i Iglicę, aby móc z wysokości poznać kompleks Hali Stulecia i obejrzeć niewiarygodną panoramę Wrocławia.

Zwiedzanie Hali Stulecia i Visitor Centre (wykluczając opcję spacerów z przewodnikiem) jest płatne.
Koszt biletów: 20 zł/os. bilet normalny, 15 zł/os. bilet ulgowy, 45 zł/os. bilet rodzinny.

Data rozpoczęcia:

12 września 2020

sobota

12:00

Data zakończenia:

20 września 2020

niedziela

18:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Lokalizacja:

ul. Wystawowa 1,
51-618 Wrocław

woj. dolnośląskie

Organizator

Nazwa: WROCŁAWSKIE PRZEDSIĘBIORSTWO HALA LUDOWA SP. Z O.O. ul. Wystawowa 1, 51-618 WROCŁAW

Osoba kontaktowa: Maria Wasilewska

Telefon: +48 511 146 198

E-mail: mwasilewska@halastulecia.pl

WWW: http://halastulecia.pl/

Informacja o organizatorze:

Wpisanie kompleksu na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO w 2006 roku potwierdziło szczególny status obiektów i przestrzeni, które są wizytówką Wrocławia. Hala Stulecia to wyjątkowe miejsce na mapie miasta, chętnie odwiedzana zarówno przez mieszkańców, jak i turystów oraz miłośników architektury.

Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.