fbpx

Gród Słowiański

Data rozpoczęcia:

9 września 2023

sobota

12:00

Data zakończenia:

17 września 2023

niedziela

17:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

W przestrzeni natury Parku Leśnego przygotowaliśmy Gród Słowiański – osadę edukacyjną, w której poprzez bogaty program zajęć edukacyjno-warsztatowych oraz strefę gier i zabaw damy możliwość powrotu do naszych wspólnych słowiańskich korzeni.

W przestrzeni natury Parku Leśnego przygotowaliśmy Gród Słowiański – osadę edukacyjną, w której damy możliwość powrotu do naszych wspólnych słowiańskich korzeni. Poprzez bogaty program zajęć edukacyjno-warsztatowych oraz strefę gier i zabaw wytworzymy atmosferę, która sprzyja odnalezieniu wartości ponad podziałami współczesnego świata. Działaniami związanymi z tematem początków państwa polskiego realizujemy program przygotowujący mieszkańców Lubina do obchodów 1000. rocznicy koronacji Bolesława Chrobrego na króla Polski. Jesteśmy przekonani, że tak ważna rocznica zasługuje na odpowiednie zachęcenie dzieci i młodzieży do świadomego włączenia się w planowane na 2025 rok wydarzenia.
Historyczna koronacja, która odbyła się w 1025 roku spowodowała, że Bolesław Chrobry był królem, Polska stała się królestwem, a Gniezno jego stolicą.

Data rozpoczęcia:

9 września 2023

sobota

12:00

Data zakończenia:

17 września 2023

niedziela

17:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Lokalizacja:

Park Leśny w Lubinie, ul. Kwiatowa

woj. dolnośląskie

Organizator

Nazwa: Muzeum Historyczne w Lubinie

Osoba kontaktowa: Kamila Tworek

Telefon: 728980453

E-mail: kamila.tworek@muzeum.lubin.pl

WWW: https://muzeum-lubin.pl

Informacja o organizatorze:

Muzeum ma cztery lokalizacje. Pierwsza mieści się w budynku zabytkowego ratusza. Plenerowa część muzeum oraz miejsce, w którym odbywa się większość muzealnych wydarzeń znajduje się w Parku Leśnym. Kolejna lokalizacja to wystawa przy stacji kolejowej, nowością jest Galeria Pałacyk w centrum miasta.

Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.