fbpx

Gra miejska "Ostrołęcki bedeker czyli wehikuł czasu"

Data rozpoczęcia:

14 września 2019

sobota

11:00

Data zakończenia:

14 września 2019

sobota

16:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Gra miejska „OSTROŁĘCKI BEDEKER CZYLI WROTA CZASU” przeniesie uczestników do przedwojennej Ostrołęki. Zadaniem graczy będzie zdobycie informacji do przewodnika turystycznego po mieście, którego idea jest gorąco propagowana przez Ligę Popierania Turystyki. Dla zwycięzców przewidziane nagrody .

Gra miejska przybliży uczestnikom miasto okresu II Rzeczypospolitej: życie społeczności małego miasteczka (handel, szkolnictwo, kulturę, zakłady rzemieślnicze, przedsiębiorstwa) oraz tkankę architektoniczną dawnego miasta: ulice, podwórka i zaułki. Zwrócimy też uwagę na ostrołęckie ostańce, budynki, które przetrwały czasy II wojny światowej i PRL-u i dziś świadczą o strukturze zabudowy przedwojennej Ostrołęki.
Gra w przystępnej konwencji, w oryginalny sposób pokazuje dzieje miasta, przywołuje pamięć minionych wydarzeń i ludzi, którzy odegrali znaczenie w życiu miasta. Projekt, który łączy ze sobą dwa elementy – ruch na świeżym powietrzu i zabawę edukacyjną – to forma wartościowa edukacyjnie, a jednocześnie atrakcyjna dla różnych grup wiekowych i o różnych zainteresowaniach. Może być początkiem drogi do pogłębiania wiedzy historycznej na temat dziejów miasta. Traktujemy ją jako wkład w misję edukacyjną o charakterze patriotycznym.

Partnerzy

Starostwo Ostrołęckie

Data rozpoczęcia:

14 września 2019

sobota

11:00

Data zakończenia:

14 września 2019

sobota

16:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Lokalizacja:

07-410 Ostrołęka, plac gen. J. Bema 8

woj. mazowieckie

Organizator

Nazwa: Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce

Osoba kontaktowa: Grażyna Talarek

Telefon: 501083444

E-mail: g.talarek@muzeum.ostroleka.pl

Informacja o organizatorze:

Muzeum działa od 1975 roku i gromadzi zabytki z czterech dziedzin: etnografii, historii, sztuki i archeologii. Prowadzi bogatą działalność wystawienniczą i edukacyjną. Organizatorem jest Samorząd Województwa Mazowieckiego.

Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.