fbpx

Gdzie najpiękniej kwitną bzy? Wspólna historia – wspólne dziedzictwo

Data rozpoczęcia:

9 września 2023

sobota

12:00

Data zakończenia:

9 września 2023

sobota

15:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Spotkanie literackie z Małgorzatą Manelską.

Konkurs Pięknego Czytania Powieści Małgorzaty Manelskiej „Tam, gdzie bzy sięgają nieba”, przeznaczony dla uczniów klas VI – VIII szkół podstawowych powiatu nidzickiego.

Spotkanie literackie z Małgorzatą Manelską, szczycieńską autorką książek, w których obraz współczesnych Mazur przeplata się z dramatycznymi wydarzeniami schyłku Prus Wschodnich. Pisarka ukazuje w swoich powieściach rdzennych mieszkańców naszych ziem z ich codziennymi problemami, rozterkami, pragnieniami i marzeniami. Wśród zachwycających lasów i jezior można odnaleźć wzruszające historie, do których czasami warto zerknąć. Małgorzata Manelska zadebiutowała w 2018 r. powieścią „Zapach Mazur”. Od tego czasu wydaje regularnie, a sygnowane jej nazwiskiem historie cieszą się sympatią miłośniczek poruszających fabuł obyczajowych.

Konkurs Pięknego Czytania Powieści Małgorzaty Manelskiej „Tam, gdzie bzy sięgają nieba”, przeznaczony dla uczniów klas VI – VIII szkół podstawowych powiatu nidzickiego. Uczestnicy konkursu zaprezentują fragmenty powieści inspirowanej prawdziwą historią, której akcja umiejscowiona jest w Małdze. Jest to niezwykle piękna i poruszająca opowieść, w której stare dzieje przeplatają się z nowymi, a w kwitnących bzach szumi melodia lata 1944 roku. Dwie płaszczyzny czasowe, rok 1944 i rok 2019, rodzinne tajemnice i rodzące się uczucie, które musi stawić czoła doświadczeniom dwojga zranionych ludzi. Co wydarzyło się w mazurskiej wiosce? Dlaczego pozostała z niej tylko samotna wieża kościelna?

Spotkanie odbędzie się:

Galeria pod Belką
ul. Zamkowa 2
13 – 100 Nidzica

w godz. 12.00-15.00

Zapraszamy!

Data rozpoczęcia:

9 września 2023

sobota

12:00

Data zakończenia:

9 września 2023

sobota

15:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Lokalizacja:

Galeria pod Belką
ul. Zamkowa 2
13 – 100 Nidzica

woj. warmińsko-mazurskie

Organizator

Nazwa: Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Nidzicy

Osoba kontaktowa: Joanna Marcjanik

Telefon: 501302541

E-mail: joannamarcjanik@gmail.com

WWW: https://sp1nidzica.pl/

Informacja o organizatorze:

Szkoła rozpoczęła swoją działalność w 1945 roku i jest najstarszą szkołą w mieście. Realizuje wielorakie projekty, innowacje pedagogiczne, wciela w życie autorskie programy. Dba o to, by oferta edukacyjna i wychowawcza była atrakcyjna dla kolejnych pokoleń mieszkańców Nidzicy.

Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.