fbpx

Fontanny z historią w tle

Data rozpoczęcia:

21 września 2025

niedziela

16:00

Data zakończenia:

21 września 2025

niedziela

17:30

Harmonogram wydarzenia:

  • 21.09.2025, 16:00 do 21.09.2025, 17:30
    prelekcja
-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

W ramach Europejskich Dni Dziedzictwa zapraszamy na wykład poświęcony kujawsko-pomorskim fontannom, które nawiązują do dziedzictwa kulturowego oraz historycznego.

Czy fontanna może opowiadać historię? Czy architektura ma pamięć? W ramach EDD zapraszamy na wykład Pawła Beckera poświęcony kujawsko-pomorskim fontannom, które są czymś więcej niż tylko miejską ozdobą. Poznamy fontanny, które w swojej formie i przekazie nawiązują do lokalnego dziedzictwa kulturowego i historycznego – opowiadają o bohaterach, legendach i dawnych czasach. Nie zabraknie flisaków z Grudziądza i Torunia, bydgoskiego Potopu, a także… jaszczurek z Wąbrzeźna.

Data rozpoczęcia:

21 września 2025

niedziela

16:00

Data zakończenia:

21 września 2025

niedziela

17:30

Harmonogram wydarzenia:

  • 21.09.2025, 16:00 do 21.09.2025, 17:30
    prelekcja
-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Kategorie wydarzenia:

wykład / prelekcja

Lokalizacja:

Wąbrzeski Dom Kultury
ul. Wolności 47
87-200 Wąbrzeźno

woj. kujawsko-pomorskie

Organizator

Nazwa: Wąbrzeski Dom Kultury

Osoba kontaktowa: Sylwia Rzeczewska

Telefon: 883 033 015

E-mail: tywanek@wdkwabrzezno.pl

WWW: http://www.wdkwabrzezno.pl

Informacja o organizatorze:

Podstawowym zadaniem Wąbrzeskiego Domu Kultury jest upowszechnianie wielu różnorodnych form aktywności kulturalnej skierowanej do dzieci, młodzieży i osób dorosłych. Jednym z priorytetów działalności jest m.in. ożywianie lokalnych i powiatowych tradycji kulturowych w kierunku zaspakajania potrzeb.

Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.