fbpx

FLOWLAND - 6. edycja pikniku artystycznego w Tarczynie

Data rozpoczęcia:

17 września 2022

sobota

12:00

Data zakończenia:

17 września 2022

sobota

19:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Szósta edycja pikniku artystycznego FLOWLAND w Tarczynie k.Wlenia odbędzie się 17 września! To niezwykłe wydarzenie poświęcone tradycji i historii regionu w rytmie slow. W programie wystawa, jarmark produktów regionalnych oraz spotkanie literackie.

Dolnośląski Tarczyn ulokowano niemal 800 lat temu niejako na wyspie – masywie Tarczynki, okalają go doliny rzeki Bóbr oraz potoków: Wierzbnika i Modrzewki. Dlatego też, stojąc na prowadzącej do tej malowniczej miejscowości drodze, dostrzec można zarówno Śnieżkę, jak i Pogórze Izerskie.

Co ciekawe, zabudowa tej urokliwej miejscowości nie powiększyła się o żaden nowy budynek – zachowała się tutaj historyczna, wiejska zabudowa. Niewątpliwie więc dziedzictwo kulturowe Tarczyna i jego najbliższych okolic jest ważnym świadectwem tego, jak żyły tu kolejne pokolenia, w jaki sposób powstawały domy i obejścia gospodarskie, jak uprawiano ziemię, ogrody czy drzewa owocowe.

To właśnie tutaj 6 lat temu powstał FLOWLAND – impreza, na której w duchu „slow life” zobaczyć można wystawę artystyczną przygotowaną przez artystki z regionu, spróbować lokalnych produktów czy zwiedzić tradycyjne gospodarstwo sprzed kilkuset lat. Już 17 września zapraszamy na spotkania wokół tradycyjnych potraw inspirowanych kuchnią kresową, literackich o Górach Olbrzymich czy skupionych na pszczelarstwie i ziołach. Szczególnym wydarzeniem w programie FLOWLAND będzie ogłoszenie nominacji w konkursie „Zabytek-nie zapomnij!” (więcej: www.zabytekniezapomnij.eu), służący wspieraniu długofalowej ochrony „niewielkich” obiektów o wartościach zabytkowych w województwie dolnośląskim, południowej części województwa lubuskiego i dolnośląskiej części Górnych Łużyc.

Szczegółowy program pikniku zostanie opublikowany bezpośrednio przed wydarzeniem na naszej stronie i mediach społecznościowych www.facebook.com/flowlandtarczyn oraz na stronie www.flowland.org.

Partnerzy

Data rozpoczęcia:

17 września 2022

sobota

12:00

Data zakończenia:

17 września 2022

sobota

19:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Lokalizacja:

Tarczyn 13
Tarczyn – najmniejsza miejscowość w Sudetach Zachodnich, mogąca poszczycić się średniowieczną metryką. Pierwsze wzmianki o nim pochodzą z XII–XIII wieku. Integralną jego częścią jest krajobraz – nie tylko przyroda, ale także szachownice pól i układ wsi położonej na górze Tarczynce.

woj. dolnośląskie

Organizator

Nazwa: Fundacja FLOWLAND

Osoba kontaktowa: Diana Wolińska

Telefon: 601656335

E-mail: info@flowland.org

WWW: https://www.facebook.com/flowlandtarczyn

Informacja o organizatorze:

FLOWLAND to inicjatywa powstała z potrzeby budowania świadomości historycznej oraz ochrony niematerialnego dziedzictwa kulturowego. Fundacja realizuje tę misję poprzez otworzenie przestrzeni artystyczno-rezydencyjnej w Tarczynie- miejsca warsztatów i spotkań związanych z kulturą, sztuką i edukacją.

Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.