fbpx

Festyn Archeologiczny „Wehikuł czasu”

Data rozpoczęcia:

11 września 2016

niedziela

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

W niedzielę, 11 września serdecznie zapraszamy na Festyn Archeologiczny „Wehikuł czasu” organizowany w Parku Kulturowym Wietrzychowice. Rozpocznie się on o godzinie 11:00.

 

Głównym celem realizacji festynu jest prezentacja jednych z najstarszych i najcenniejszych w skali Europy zabytków znajdujących się na terenie Parku Kulturowego Wietrzychowice (gm. Izbica Kujawska). Są to grobowce megalityczne tzw. „polskie piramidy” wzniesione przez ludność kultury pucharów lejkowatych 3 500 p.n.e.

 

Ponadto przybyli na imprezę będą mogli przyjrzeć się bliżej egzystencji w epoce neolitu. Na zaaranżowanych stanowiskach prezentowane będą wszelkiego rodzaju formy rzemiosła i życia w osadzie. Będą to m.in. pokazy krzemieniarstwa i rogownictwa (w tym obróbka, wyrób narzędzi, broni i ozdób), oraz pokaz tkania i wyrobu ubiorów. Także, będzie można zobaczyć pełną gamę wzorów naczyń glinianych i poznać technikę ich wytwarzania. Prezentowana będzie budowa łodzi jednopiennej. Znajdą się również stanowiska obróbki skór i wytwarzania dziegciu.

 

Zobaczymy, jakimi przedmiotami codziennego użytku posługiwały się gospodynie, a jakimi mężczyźni podczas polowania na zwierzynę, czy też przy łowieniu ryb.

 

Równocześnie, przybyli na imprezę będą mogli spróbować swoich umiejętności na większości prezentowanych stanowisk.

Data rozpoczęcia:

11 września 2016

niedziela

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Lokalizacja:

Park Kulturowy Wietrzychowice

woj. kujawsko-pomorskie

Organizatorzy

Nazwa:

  • Fundacja Badań Archeologicznych Imienia Profesora Konrada Jażdzewskiego
  • Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Izbicy Kujawskiej
  • Stowarzyszenie – Ziemia Izbicka

Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.