fbpx

Festiwal Saski 2023 "Król i Jego Pałac"

Data rozpoczęcia:

8 września 2023

piątek

18:00

Data zakończenia:

10 września 2023

niedziela

17:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Festiwal Saski „Król i Jego Pałac” to wydarzenie kulturalne związane z otwarciem zrewitalizowanego Pałacu Saskiego w Kutnie.

Festiwal Saski „Król i Jego Pałac” to wydarzenie kulturalne związane ze zrewitalizowanym Pałacem Saskim w Kutnie skierowane do szerokiej publiczności, ukazujące życie codzienne, a także zwyczaje i kulturę dworską w czasach unii polsko-saskiej. Podczas festiwalu uczestnicy będą mieli okazję poznać: zwyczaje, dorobek artystyczny, kulturę materialną oraz sztukę okresu panowania saskich Wettinów. Elementami składowymi Festiwalu będą: sesja naukowa z wykładami, plenerowe spektakle teatralne, teatrzyk kukiełkowy, warsztaty rzemiosł dawnych, pokazy szermierki, mody oraz kuchni dworskiej, pokazy i
warsztaty tańców dawnych, a także koncerty muzyki poważnej doby baroku. Oprócz tego odbędzie się rekonstrukcja bitwy z okresu wojen śląskich. Całość wydarzenie rozegra się w Kutnie na terenie Pałacu Saskiego, na Pl. J. Piłsudskiego oraz terenach zielonych nad rzeką Ochnią. W imprezie weźmie udział ponad 50 artystów i blisko 150 rekonstruktorów z Polski, Czech i Niemiec .

Partnerzy

Data rozpoczęcia:

8 września 2023

piątek

18:00

Data zakończenia:

10 września 2023

niedziela

17:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Lokalizacja:

Muzeum Pałac Saski w Kutnie
99-300 Kutno, Pl. Piłsudskiego 20

woj. łódzkie

Organizator

Nazwa: Muzeum Pałac Saski w Kutnie

Osoba kontaktowa: Piotr Bielicki

Telefon: 510 232 176

E-mail: oswiata@muzeumkutno.com

WWW: https://muzeumkutno.com/

Informacja o organizatorze:

Muzeum Pałac Saski w Kutnie powstało w 1981 r., jako placówka wielodziałowa o charakterze badawczym i naukowo-oświatowym. Swoją działalnością obejmuje Kutno i region kutnowski. W 2023 r. Muzeum wróciło do swojej siedziby – dawnego ratusza i zrewitalizowanego pałacu podróżnego króla Augusta III.

Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.