fbpx

Festiwal Otwarte Ogrody w Konstancinie-Jeziornie on-line

Data rozpoczęcia:

12 września 2020

sobota

Data zakończenia:

13 września 2020

niedziela

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Zapraszamy na niezwykłe wydarzenie, Festiwal Otwarte Ogrody w Konstancinie-Jeziornie, który gromadzi w plenerze, w ogrodach zabytkowych willi, artystów i wielbicieli sztuki.

12 i 13 września

Festiwal Otwarte Ogrody w Konstancinie-Jeziornie już od kilkunastu lat odbywa się w większości w prywatnych ogrodach tej pięknej podwarszawskiej miejscowości. W ramach tego wydarzenia mają miejsce spacery śladami przeszłości, wystawy, koncerty, pokazy i różnego rodzaju warsztaty, a wszystko to w zaiste pięknych okolicznościach przyrody. Występują i prezentują twórcy lokalni, a także zaproszeni goście. Przybywają pisarze, muzycy, malarze, rzeźbiarze, przewodnicy.
Projekt Otwarte Ogrody zainicjowany został w 2005 roku przez Łukasza Willmanna i Magdalenę Prosińską we współpracy ze Stowarzyszeniem Związkek Podkowian i Urzędem Miasta Podkowa Leśna. Koncepcja projektu zakładała, że mieszkańcy historycznego miasta – ogrodu wspólnie opracują program Festiwalu, który odbędzie się w ich prywatnych historycznych ogrodach i willach. Od samego początku idea przyjęta została entuzjastycznie przez mieszkańców oraz organizacje społeczne, które włączyły się w organizację wydarzeń. Udział już w pierwszej edycji wydarzenia zapowiedziało kilkudziesięciu właścicieli ogrodów, artystów, rzemieślników oraz ludzi z pasjami, którymi zapragnęli podzielić ze swoimi sąsiadami. Pierwsza edycja, podczas której wypracowana została koncepcja i założenia projektu odniosła na tyle duży sukces w Podkowie Leśnej, że sąsiednie miejscowości Brwinów i Milanówek zaproponowały włączenie się do projektu w następnym roku. Podczas kolejnych lat do Festiwalu Otwarte Ogrody dołączyło szereg mazowieckich miast ogrodów przyjmując wspólną nazwę i logo. Przyczyniło się to do zacieśnienia współpracy między samorządami, organizacjami społecznymi i mieszkańcami mazowieckich miast ogrodów.

Wydarzenie w cyklu:

Festiwal Otwarte Ogrody

Spotkania organizowane na terenie prywatnych ogrodów, umożliwiające mieszkańcom i gościom kontakt z lokalną kulturą i dziedzictwem historycznym oraz służące integracji środowiska. Koncerty, wystawy, spotkania autorskie, warsztaty artystyczne dla dzieci, młodzieży i dorosłych pozwalają na twórcze spędzanie czasu oraz poznanie najbliższych sąsiadów.

Data rozpoczęcia:

12 września 2020

sobota

Data zakończenia:

13 września 2020

niedziela

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Kategorie wydarzenia:

wystawa

Lokalizacja:

Ogrody prywatne w Konstancinie-Jeziornie oraz kilka placówek publicznych w mieście.

woj. mazowieckie

Organizatorzy

Nazwa:

  • Urząd Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna
  • Towarzystwo Miłośników Piękna i Zabytków Konstancina im. Stefana Żeromskiego
  • Konstanciński Dom Kultury
  • Izabela Górnicka-Zdziech, koordynatorka Festiwalu Otwarte Ogrody w Konstancinie-Jeziornie

Osoba kontaktowa: Izabela Górnicka-Zdziech

Telefon: 601 206 680

E-mail: izabelazdziech@gmail.com

WWW: https://otwarteogrody.pl

Informacja o organizatorze:

Głownym organizatorem i koordynatorem miejscowych ogrodów jest Izabela Górnicka-Zdziech, autorka książek, poetka, nauczycielka i lektorka języka polskiego.

Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.