fbpx

Europejskie Dni Dziedzictwa w Pszczyńskim Skansenie

Data rozpoczęcia:

17 września 2022

sobota

11:00

Data zakończenia:

17 września 2022

sobota

16:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Muzyczne dziedzictwo ziemi pszczyńskiej: wspólne śpiewanie i muzykowanie, zabawy muzyczne; strój pszczyński: z czego się składa, quizy i zabawy, ginące zawody – pogadanka z quizami i zabawami związanymi z tematyką, kiermasz produktów regionalnych

Skansen znajduje się na Szlaku Architektury Drewnianej województwa śląskiego. Stanowi cenny przykład drewnianej architektury dla terenów Górnego Śląska, reprezentując różne typy budynków mieszkalnych oraz użytkowych. Na uwagę zasługują również wnętrza. W otoczeniu zabytkowych obiektów architektury drewnianej uczestnicy Europejskich Dni Dziedzictwa 2022 będą mogli poznać regionalne dziedzictwo Ziemi Pszczyńskiej w różnych jej aspektach. Na odwiedzających czekają zajęcia z tematyki: muzyczne dziedzictwo ziemi pszczyńskiej: wspólne śpiewanie i muzykowanie, zabawy muzyczne; strój pszczyński: z czego się składa, quizy i zabawy, ginące zawody – pogadanka wzbogacona quizami i zabawami związanymi z tematyką.
Ponadto na terenie skansenu będzie można zaopatrzyć się w regionalne produkty na zorganizowanym kiermaszu.Podczas indywidualnego spaceru po skansenie, będzie można zapoznać się z historią zabytkowych obiektów i nakarmić nasze zwierzaki /ilość ograniczona/.

Data rozpoczęcia:

17 września 2022

sobota

11:00

Data zakończenia:

17 września 2022

sobota

16:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Lokalizacja:

ul. Parkowa 20 a
Pszczyna 43-200

woj. śląskie

Organizator

Nazwa: Skansen Zagroda Wsi Pszczyńskiej

Osoba kontaktowa: Dominika Gonciarz

Telefon: 788 975 467

E-mail: dgonciarz@pszczyna.info.pl

WWW: http://www.skansen.pszczyna.pl

Informacja o organizatorze:

Skansen – Zagroda Wsi Pszczyńskiej powstał w 1975r. Składa się z kilkunastu zabytkowych budynków drewnianych wpisanych do rejestru zabytków. Znajduje się na Szlaku Architektury Drewnianej woj. śląskiego. Jest cennym przykładem drewnianej architektury Górnego Śląska. Obiekt całoroczny.

Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.