fbpx

Europejskie Dni Dziedzictwa w Muzeum Pragi: Koncert siedleckiej Kolejowej Orkiestry Dętej

Data rozpoczęcia:

14 września 2023

czwartek

18:00

Data zakończenia:

14 września 2023

czwartek

19:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Kolejowa Orkiestra Dęta z Siedlec jest jedną z najstarszych i najdłużej działających na Mazowszu. Blisko 30 muzyków zagra na dziedzińcu Muzeum Pragi. Usłyszymy między innymi interpretacje współczesnych hitów.

Kolej w momencie odzyskania przez Polskę niepodległości stała się ważnym mecenasem oddolnie tworzonej kultury. Powstawały kolejarskie koła zainteresowań, domy kultury przy zakładach kolejowych, a także orkiestry tworzone przez pracowników kolei. Każda z tych inicjatyw przez dekady była wspierana finansowo i organizacyjnie przez koleje państwowe. W ten sposób w całej Polsce powstała sieć bardzo silnych społeczności dumnych ze swojej tożsamości kolejarskiej. Wciąż widok muzyków w pięknych kolejarskich mundurach robi ogromne wrażenie. Tym bardziej grających głośne mocne dźwięki na instrumentach dętych.

Koncert zagra jedna z najdłużej działających orkiestr kolejowych na Mazowszu. W programie głównie współczesny repertuar.

Zapisy: https://tinyurl.com/y7m626nx

Wydarzenie w cyklu:

Europejskie Dni Dziedzictwa w Muzeum Pragi

Program tegorocznych EDD postanowiliśmy zbudować wokół tematu kolei i skupionych wokół niej społeczności. Zaprosiliśmy do jego współtworzenia pasjonatów modelarstwa kolejowego i kolekcjonerów kolejowych pamiątek, a także muzyków orkiestr kolejowych oraz pracowników kolei na Pradze.

Data rozpoczęcia:

14 września 2023

czwartek

18:00

Data zakończenia:

14 września 2023

czwartek

19:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Kategorie wydarzenia:

koncert

Lokalizacja:

ul. Targowa 50/52, Warszawa

woj. mazowieckie

Organizator

Nazwa: Muzeum Warszawskiej Pragi

Osoba kontaktowa: Ewelina Bartosik

Telefon: 797295116

E-mail: ewelina.bartosik@muzeumwarszawy.pl

WWW: https://muzeumpragi.pl/

Informacja o organizatorze:

Muzeum Warszawskiej Pragi jest pierwszą placówką muzealną na prawym brzegu Wisły, zlokalizowaną w jednych z najstarszych zachowanych obiektów mieszkalnych w tej części Warszawy, z unikatowym zespołem modlitewni (zachowane polichromie), w bezpośrednim sąsiedztwie Bazaru Różyckiego.

Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.