fbpx

Europejskie Dni Dziedzictwa w Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie

Data rozpoczęcia:

17 września 2023

niedziela

09:00

Data zakończenia:

17 września 2023

niedziela

17:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie włącza się w tegoroczne obchody Europejskich Dni Dziedzictwa pod hasłem „Żywe dziedzictwo – tradycje od pokoleń”. W ramach wydarzenia dnia 17 września wstęp do muzeum będzie bezpłatny.

W ramach Europejskich Dni Dziedzictwa 2023 w Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie będzie można obejrzeć wystawy stałe i czasowe, w tym ekspozycję „Dzieje sochaczewskiej kolei wąskotorowej 1922–1984”, najdłuższą stacjonarną makietę wąskotorową w Polsce pn. „Sochaczewska Kolej Dojazdowa” przenoszącą w realia modelarskie historyczny szlak kolei sochaczewskiej, wystawę pt. „Ciuchcie warszawskie” i „Ciuchcie warszawskie w zbiorach sochaczewskich” oraz wystawę malarstwa Janusza Dziurawca pt. „Podróże w przeszłość” w Galerii „Semafor”. W muzealnym skansenie, w którym znajduje się największa kolekcja taboru wąskotorowego w Polsce, udostępnione zostaną wnętrza wybranych pojazdów na co dzień niedostępnych do zwiedzania (salonki generalskiej z Wojskowego Instytutu Technicznego Uzbrojenia w Zielonce – ABxhpi 2281, salonki dyrektora cukrowni „Kruszwica” – C 101 oraz wagonu Ch 1123 z kolei przeworskiej). Specjalnie na wydarzenie przygotowana zostanie nowa wystawa czasowa dotycząca zawodów kolejowych w pomieszczeniu dawnej poczekalni kasy oraz dyżurnego ruchu. Wstęp do muzeum będzie bezpłatny. Dodatkowo tego dnia odbędzie się wycieczka pociągiem Retro z Sochaczewa do Puszczy Kampinoskiej (34 seniorów będzie mogło skorzystać z preferencyjnej ceny biletu na pociąg – 10 zł/za uczestnika).

Partnerzy

Data rozpoczęcia:

17 września 2023

niedziela

09:00

Data zakończenia:

17 września 2023

niedziela

17:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Kategorie wydarzenia:

wystawa, wycieczka / spacer

Lokalizacja:

ul. Licealna 18, 96-500 Sochaczew

woj. mazowieckie

Organizatorzy

Nazwa:

  • Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie Filia Stacji Muzeum
  • Stacja Muzeum w Warszawie

Osoba kontaktowa: Monika Szymańska

Telefon: 692 324 632

E-mail: monika.szymanska@stacjamuzeum.pl

WWW: https://e-sochaczew.pl/mkw-sochaczew https://sochaczew.stacjamuzeum.pl/

Informacja o organizatorze:

W Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie znajduje się największy zespół taboru wąskotorowego w Polsce. Placówka organizuje również przejazdy do Puszczy Kampinoskiej zabytkowym pociągiem prowadzonym przez jedyny czynny na Mazowszu parowóz.

Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.