fbpx

Europejskie Dni Dziedzictwa w Muzeum im. ks. dr. Władysława Łęgi w Grudziądzu

Data rozpoczęcia:

15 września 2020

wtorek

Data zakończenia:

19 września 2020

sobota

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

„Moja droga” to hasło bardzo wieloznaczne. Odwołując się do motywu drogi, zapraszamy do podróży po kulturze i historii podczas wydarzeń zorganizowanych w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa.

W Muzeum w Grudziądzu obchody rozpoczną się od warsztatów archeologicznych online, które  odbędą się we wtorek 15 września.

Następnie, w piątek 18 września zapraszamy na internetową prelekcję „Drogi oswojone… – kapliczki i krzyże przydrożne”. W ramach spotkania etnograf Łukasz Ciemiński opowie o fenomenie kapliczek i krzyży przydrożnych w polskim pejzażu kulturowym. Dowiemy się m.in. jaka idea przyświecała ich twórcom oraz gdzie je lokalizowano. Dzień później, w sobotę 19 września o godz. 10:00, w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa w muzeum odbędą się rodzinne warsztaty archeologiczne (obowiązują zapisy – tel. 56 46 590 63 w. 18). Z kolei o godz. 12:00 przewodnik  i historyk Mariusz Żebrowski zabierze nas w podróż trasą spichrzy „Od Bramy Wodnej do Góry Zamkowej”.

Oba wydarzenia mogą zostać przeprowadzone online.

Szczegóły dotyczące obchodów Europejskich Dni Dziedzictwa organizowanych przez Muzeum im. ks. dr Władysława Łęgi w Grudziądzu można znaleźć na stronie: http://muzeum.grudziadz.pl

Data rozpoczęcia:

15 września 2020

wtorek

Data zakończenia:

19 września 2020

sobota

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Lokalizacja:

Muzeum im. ks. dr. Władysława Łęgi w Grudziądzu
ul. Wodna 3/5
86-300 Grudziądz

woj. kujawsko-pomorskie

Organizator

Nazwa: Muzeum im. ks. dr. Władysława Łęgi w Grudziądzu

Osoba kontaktowa: Marta Bolek-Maszewska

Telefon: 564 659 063

E-mail: promocja@muzeum.grudziadz.pl

WWW: http://muzeum.grudziadz.pl/

Informacja o organizatorze:

Muzeum w Grudziądzu dzięki różnorodności propozycji umożliwia rozwój zainteresowań historycznych i artystycznych, przybliża kulturę materialną i duchową minionych wieków oraz daje okazję zapoznania się z aktualnymi tendencjami w sztuce.

Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.