Europejskie Dni Dziedzictwa w Bobolicach
Data rozpoczęcia:
20 września 2020
niedziela
14:00
Data zakończenia:
20 września 2020
niedziela
17:00
Wiele dolnośląskich zabytków odnalazło swoje miejsce w obecnych czasach, część jest na dobrej drodze do tego, ale niestety wiele wciąż ulega niszczeniu. Aby dać im szanse i umożliwić ich rekonstrukcję w przyszłości niezbędna jest ich dokumentacja. Również w przypadku ich zniszczenia pozwala ona zachować je w formie cyfrowej.
Dolnośląski krajobraz kulturowy jest wynikiem wielowiekowych i wielokulturowych wpływów. Zmiany polityczne, społeczne i gospodarcze pozostawiły swoje piętno na substancji zabytkowej. Również pałac w Bobolicach nie miał łatwej historii. Zbudowany w 1615 roku jako dwór renesansowy jeszcze w tym samym wieku uległ pożarowi. Często zmieniający się właściciele, przebudowy, adaptacje, a ostatecznie brak użytkowania doprowadziły do jego znacznej degradacji. Od 2018 roku Fundacja Zespół Pałacowo – Parkowy w Bobolicach rozpoczęła starania zmierzające do przywrócenia jego walorów. Jesteśmy na początku naszej drogi. W ramach Europejskich dni Dziedzictwa w 2020 roku będzie możliwość zwiedzenia zamkniętego na co dzień obiektu. Podczas sesji naukowo-technicznej zaproszeni specjaliści zaprezentują sposoby dokumentowania i digitalizacji zabytków – od niewielkich obiektów do całych założeń urbanistycznych, a także przedstawią znaczenie tych prac w procesie ich ochrony, rewaloryzacji i popularyzacji.
Tagi:
Data rozpoczęcia:
20 września 2020
niedziela
14:00
Data zakończenia:
20 września 2020
niedziela
17:00
Kategorie wydarzenia:
Lokalizacja:
Zespół Pałacowo-Parkowy w Bobolicach
gm Ząbkowice Śl.
Bobolice 9
Organizator
Nazwa: Fundacja Zespół Pałacowo-Parkowy w Bobolicach
Osoba kontaktowa: Przemysław Tymków
Telefon: 608039805
E-mail: zpp.bobolice@gmail.com
WWW: https://www.facebook.com/ZPP.BOBOLICE
Informacja o organizatorze:
Fundacja została powołana w 2018 roku i jej podstawowym celem statutowym jest działalność w zakresie kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego, a także m. in. działalność w zakresie ekologii i ochrony roślin i zwierząt oraz ochrony dziedzictwa przyrodniczego.