fbpx

Europejskie Dni Dziedzictwa na Zamku w Chęcinach - odkrywanie zamkowych tajemnic z przewodnikiem

Data rozpoczęcia:

9 września 2023

sobota

Data zakończenia:

17 września 2023

niedziela

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

W ramach EDD Zamek Królewski w Chęcinach zaprasza na wspólne odkrywanie historii chęcińskiej warowni z zamkowym przewodnikiem. Przez dwa wrześniowe weekendy zapraszamy Was na spacer po zakamarkach jednego z najpiękniejszych zabytków w Polsce.

Zamek Królewski w Chęcinach to jedna z największych i najchętniej odwiedzanych atrakcji turystycznych województwa świętokrzyskiego. Ta majestatycznie wznosząca się nad miasteczkiem budowla przyciąga setki tysięcy turystów rocznie. Nie bez znaczenia są sprzyjające zwiedzaniu niepowtarzalne walory przyrodnicze, takie jak chociażby fantastyczne ukształtowanie terenu i usytuowanie Zamku na szczycie Góry Zamkowej. Dzięki temu obiekt widoczny jest z odległości wielu kilometrów, zarówno w dzień jak i w nocy, ponieważ warownię po zmroku podświetla iluminacji. Z samych murów zamkowych rozpościera się panorama na okolicę, a w słoneczne dni z dobrą widocznością z baszt zamkowych podziwiać można szczyty Tatr. W ramach Europejskich Dni Dziedzictwa Zamek Królewski w Chęcinach zaprasza na wspólne odkrywanie historii chęcińskiej warowni z zamkowym przewodnikiem. Przez dwa weekendy 9-10 oraz 16-17 września o godzinie 11:00, 13:00 oraz 15:00 zapraszamy Was na spacer po zakamarkach jednego z najpiękniejszych zabytków w Polsce. Opowiemy wielowiekową historię obiektu i zdradzimy tajemnice ukryte w legendach. Usługa przewodnicka w cenie biletu wstępu.

Data rozpoczęcia:

9 września 2023

sobota

Data zakończenia:

17 września 2023

niedziela

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Kategorie wydarzenia:

zwiedzanie

Lokalizacja:

Zamek Królewski w Chęcinach, Chęciny, ul. Jędrzejowska, 26-060 Chęciny

woj. świętokrzyskie

Organizator

Nazwa: Zamek Królewski w Chęcinach

Osoba kontaktowa: Justyna Wolder-Miśta

Telefon: 41 308 00 48

E-mail: biuro@zamek.checiny.pl

WWW: https://www.zamek.checiny.pl/pl/

Informacja o organizatorze:

Zamek Królewski w Chęcinach to jedna z największych i najchętniej odwiedzanych atrakcji turystycznych województwa świętokrzyskiego. Ta majestatycznie wznosząca się nad miasteczkiem budowla przyciąga setki tysięcy turystów rocznie.

Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.