fbpx

„Emotikony i smartfony dawniej i dziś”

Data rozpoczęcia:

17 września 2022

sobota

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Dnia 17 września, podczas zwiedzania pałacu, zanurzymy się w dawnym świecie konwenansów, nasyconym zasadami savoir-vivre’u oraz podejmiemy próbę dialogu zarówno z XIX wiecznymi mieszkańcami pałacu, jak i z XXI wiecznymi użytkownikami smartfonów.

Od zarania dziejów ludzkość podejmuje niebywały wysiłek związany z opanowaniem, doskonaleniem oraz rozpowszechnianiem różnych technik komunikacji. Potrzeba komunikowania się determinowała rozwój ludzkości wychodząc od możliwości koordynacji wspólnych działań, przez postęp techniczny po powstanie pojęć abstrakcyjnych i kultury. Współcześnie odczuwamy praktycznie nieustanną potrzebę komunikowania się, jednak wszechobecny internet oraz media społecznościowe całkowicie zmieniły „stare, dobre” sposoby przekazywania komunikatów i podejmowania dialogu.
Z uwagi na fakt, że jesteśmy uczestnikami zmian społecznych i kulturowych zachodzących na tym polu, pragniemy pochylić się nad zjawiskiem dawnych i współczesnych form komunikacji i podjąć próbę dialogu zarówno z XIX wiecznymi mieszkańcami pałacu, jak i z aktywnymi użytkownikami smartfonów. Dlatego też zapraszamy do udziału w niecodziennym eksperymencie społeczno-kulturalnym. Dnia 17 września podczas dwóch specjalnych wejść zanurzymy się w dawnym świecie konwenansów, nasyconym zasadami savoir-vivre’u, w którym każdy drobny gest miał znaczenie i był osobliwą mową podczas spotkań towarzyskich. Sprawdzimy czy XIX wieczni arystokraci znajdą nić porozumienia ze współczesnymi miłośnikami krótkich wiadomości tekstowych, którzy zamiast mowy gestu, stawiają na obrazki lub emotikony.
Szczegółowe informacje dot godzin zwiedzania dostępne na stronie Centrum Kultury Śląskiej w Nakle Śląskim www.cekus.pl

Data rozpoczęcia:

17 września 2022

sobota

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Kategorie wydarzenia:

inne

Lokalizacja:

Centrum Kultury Śląskiej w Nakle Śląskim
ul. Parkowa 1
42-560 Nakło Śląskie

woj. śląskie

Organizator

Nazwa: Centrum Kultury Śląskiej w Nakle Śląskim

Osoba kontaktowa: Anna Kempa-Gąsior

Telefon: 505 802 207

E-mail: a.kempa.cekus@gmail.com

WWW: https://cekus.pl

Informacja o organizatorze:

Centrum Kultury Śląskiej jest instytucją Kultury Powiatu Tarnogórskiego. Głównym zadaniem jest prezentowanie wydarzeń kulturalnych związanych ze Śląskiem i osobami związnaymi ze Śląskiem, urodzeniem, zamieszkaniem lub działalnością.

Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.